W rocznicę konsekracji J. Eks. x. bp Andrzeja Morello

consagracion_morello_neville_30_nov_2006bDzisiaj mija również siódma rocznica konsekracji bp Andrzeja Morello z rąk bp Roberta Neville. Wydarzenie to nastąpiło w kaplicy p.w. św. Józefa w Tonala, Jalisco w Meksyku. Bp Morello jest założycielem i przełożonym Zgromadzenia Sług Jezusa i Maryi, które powstało w 1990 roku na podstawie jezuickiej reguły zakonnej oraz sposobu życia benedyktynów. Zgromadzenie to prowadzi stronę internetową po hiszpańsku. Jego główny klasztor znajduje się w Patagonii, w Argentynie, ale jego kapłani posługują również na innych kontynentach. Na przykład w kościele bp McKenny pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Stanach Zjednoczonych proboszczem jest o. Adan Rodriguez, a w Bretanii, we Francji, posługuje o. Rigoberto Sanchez, ścisle współpracując z x. Rogerem.

Istnieje również strona internetowa w języku polskim, która poświęcona jest Sługom Jezusa i Maryi. Na niej można przeczytać notkę informacyjną dotyczącą osoby założyciela, J. Eks. x. bp Andrzeja Morello. Do owej notki warto dodać, że x. Morello, gdy był jeszcze rektorem seminarium FSSPX w La Reja w Argentynie, był jednym z sygnatariuszy sławnego i odważnego listu do władz rzymskich z prośbą o ekskomunikę jako wyraz solidaryzacji z karą nałożoną na abp Lefebvre’a, bp de Castro Mayera i nowokonsekrowanych czterech biskupów Bractwa w czerwcu 1988 roku. X. Morello pozostał wierny swemu podpisowi i niedługo później, po rozstaniu się z Bractwem, przyjął stanowisko zwane sedewakantystycznym w ten sposób obierając jedyną możliwość teologicznego uzasadnienia swojej dotychczasowej postawy oporu wobec władz rzymskich.

Oto dwie fotografie z wizyty Ekscelencji we Francji w lipcu 2011 roku:

bishop Morello in France, July 2011 1

bishop Morello in France, July 2011 2

Tu zaś zdjęcia ze święceń subdiakonatu dominikanina br. Antoniego Pawła, z 7 czerwca, 2013 roku w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lawrence, Massachusetts, których udzielił bp Morello:

Morello. Br. Paul, Subdeaconate, 7 VI 2013 Sacred Heart, Lawrence MA3

Morello. Br. Paul, Subdeaconate, 7 VI 2013 Sacred Heart, Lawrence MA8

Morello. Br. Paul, Subdeaconate, 7 VI 2013 Sacred Heart, Lawrence MA9

A tu wywiad po francusku (z napisami po włosku), którego udzielił x. Florianowi Abrahamowiczowi (chyba) w 2011 roku:

Deo gratias za biskupa Morello i jego owocny apostolat.

Pelagiusz z Asturii

3 comments on “W rocznicę konsekracji J. Eks. x. bp Andrzeja Morello

 1. antoninuspius pisze:

  Spełniają się na naszych oczach wizje siostry Emmerich z XIX stulecia-WOLNOMULARZE I WSZELCY INNI SŁUDZY PIEKŁA BĘDĄ BUDOWAĆ W RZYMIE ZBÓR EWANGELICKI Z PŁATNYM ( ANTY) PAPIEŻEM A NA KRAŃCACH ŚWIATA BĘDĄ PODEJMOWANE HEROICZNE WYSIŁKI CELEM RATOWANIA KOŚCIOŁA !

 2. Adversus pisze:

  Uważałbym na tę stronę w języku polskim, nie wiadomo kto ją robi i w jakim celu. Wspomina się tam o jakichś bliżej nieokreślonych polskich kapłanach i o możliwości zamawiania intencji mszalnych oraz wpłacania stypendiów z tego tytułu… Wydaje się, że to mogą być jacyś oszuści i naciągacze, wykorzystujący czcigodne zgromadzenie do niecnych celów…

  • Szanowny Panie,

   Znam prowadzącego tę stronę, choć dowiedziałem się o tym dość późno. Przyznaję, że sprawa ze stypendiami mszalnymi nie jest jasna i nie powinna być w ten sposób przedstawiana. Nie wiadomo zupełnie o kogo chodzi (i nie chodzi tu bynajmniej o x. Rafała Trytka), ponoć jacyś starsi zakonnnicy, gdzieś w klasztorze tu czy tam. Ale co do intencji autorów strony nie mam wątpliwości.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s