Stowarzyszenie im. Ks. Goliana i „Myśl Katolicka”

Z dniem powstania Stowarzyszenia im. Ks. Goliana (którego wspomniałem dwa lata temu) i strony Stowarzyszenia „Myśl Katolicka” blog Pelagiusza traci rację bytu.

Jak zaś tam napisano:

Stowarzyszenie im. Ks. Zygmunta Goliana zawiązało się 21 lutego 2018 roku, w rocznicę śmierci tego wybitnego polskiego duchownego katolickiego i ultramontanina, niestrudzonego obrońcy sprawy papieskiej w naszej ojczyźnie, jednego „z najdzielniejszych życiem i słowem głosicieli i obrońców prawdy Bo­żej w naszem społeczeństwie” (bp Nowodworski). Po kilku latach nieformalnych spotkań i współpracy pewna grupa katolików świeckich, których łączy wspólna wiara, zasady teoretyczne i praktyczne oraz szczera przyjaźń, uznała za rzecz pożyteczną i pożądaną nadanie ram formalnych swej dotychczasowej pracy na polu formacji doktrynalnej i działalności katolickiej.

Idzie bowiem o pracę wspólną, o czym było wiele razy na blogu Pelagiusza.

Dlatego dziękując wszystkim Czytelnikom, Sympatykom i Tłumaczom za miłe słowa, rady, tłumaczenia, dobre pytania, wreszcie za wyrozumiałość, zapraszam na stronę myslkatolicka.org, zachęcając do współpracy katolików poważnych i wielkodusznych.

Pelagiusz z Asturii

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s