Czwarta audycja Restoration Radio Network po polsku

Print

Założone trzy lata temu przez pana Stefana Heinera radio True Restoration emituje szeroką gamę programów o tematyce katolickiej i pokrewnej. W audycjach prowadzonych przez świeckich z udziałem biskupów i księży można posłuchać o tajemnicach Wiary i podstawach katolicyzmu, o życiu duchowym, relikwiach, kalendarzu i liturgii Kościoła aż po problemy aktualne, zwłaszcza modernistyczny kryzys spowodowany przez Sobór Watykański II i jego „władze”.

W trzecim roku jego istnienia na falach katolickiego radia True Restoration można usłyszeć również program w języku polskim. Zatytułowany „Nowa religia i katolicka odpowiedź”, omawia on sprzeczne z nauczaniem Kościoła błędy i praktyki modernistycznego neokościoła, a także prawdziwe i nieomylne nauczanie Kościoła katolickiego oraz wyciąga wnioski i podaje praktyczne wskazówki odnośnie do katolickiej reakcji. Omówiwszy nową, błędną soborową naukę w pierwszej audycji, zgubną dyscyplinę modernistycznej sekty w drugiej, prawdziwe pojęcie Magisterium i nieomylności w trzeciej, w czwartej audycji będziemy traktować o Napoleonie rewolucji soborowej, Karolu Wojtyle, znanym lepiej pod imieniem Jana Pawła II. Tejże audycji będzie można wysłuchać na stronie radia lub pod adresem blogtalkradio.com w najbliższą sobotę, 10 maja 2014 roku, o godzinie 15.00. Poniżej można zapoznać się z informacją na temat audycji.

Łukasz Paczuski

Sezon III, Nowa religia i katolicka odpowiedź, IV. Jan Paweł II a religia katolicka

„Starszych, którzy są między wami, proszę jako współstarszy i świadek mąk Chrystusa, oraz uczestnik tej chwały, która w przyszłym czasie ma się objawić. Paście trzodę Bożą, która jest przy was, doglądając jej nie z musu, ale ochotnie według Boga […]. A gdy się ukaże Książę pasterzy, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały” (Lekcja ze Mszy Si diligis za Papieża).

Otóż, „biskupi i kapłani są jakby tłumaczami i ambasadorami Boga, ich powinnością jest w Jego Imieniu nauczać nas Prawa Bożego i zasad naszego postępowania, jednym słowem zastępować na ziemi samego Boga” (Katechizm Soboru Trydenckiego, roz. 26, § 1).

Czy Karol Wojtyła, jako kapłan i biskup, w swym publicznym postępowaniu wypełniał wiernie powierzone mu obowiązki? Czyż raczej kult człowieka, ekumenizm, wolność religijna i inne główne „prawdy”, które głosił, nie stoją w jawnej sprzeczności z podstawowymi prawdami świętej wiary katolickiej? W czwartej audycji programu „Nowa religia i katolicka odpowiedź” z x. Rafałem Trytkiem zajmiemy się stosunkiem Karola Wojtyły do religii katolickiej. Program prowadzi Łukasz Paczuski.

„Nowa religia i katolicka odpowiedź” jest produkcją Restoration Radio Network. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Reklama

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s