Dlaczego tradycjonaliści boją się sedewakantyzmu z polskimi napisami

Ponad rok temu pojawił się kolejny filmik x. Cekady p.t. „Dlaczego tradycjonaliści boją się sedewakantyzmu?”, w którym amerykański duchowny odpowiada na pewną fobię obecną u różnych tradycjonalistów, zarówno indultowego typu jak i lefebrystów. Swego czasu również umieściłem na blogu ów filmik z polskim tłumaczeniem opisu.

Niedawno temu otrzymałem napisy do tego filmiku, więc żeby nie powtarzać tego samego wpisu, odsyłam do pierwotnego, w którym zastąpiłem filmik oryginalny nowym z polskimi napisami.

Tłumaczowi serdeczne Bóg zapłać.

Pelagiusz z Asturii

Reklama

2 comments on “Dlaczego tradycjonaliści boją się sedewakantyzmu z polskimi napisami

 1. hedelix pisze:

  Na stronie http://www.sgg.org/ w dziale The Bishops Corner jest taki fragment:
  Bishop Sanborn was replacing Bishop Neville in Michigan last week, and kindly came to Cincinnati to visit Fr. Cekada. We all had a nice visit with His Excellency, and appreciated very much this gracious gesture from a very busy bishop. All the more so because Bishop Sanborn was fighting a very bad cold himself. It was interesting to hear about his missionary trip “down under,” as well as his thoughts on future apostolates.
  Co po Translate znaczy mniej więcej:
  Biskup Sanborn był zastępując bpa Neville’a w Michigan w zeszłym tygodniu, i uprzejmie przyszedł do Cincinnati do odwiedzenia Fr. Cekada. Wszyscy mieliśmy miłą wizytę u Jego Ekscelencji i docenione bardzo ten łaskawy gest z bardzo ruchliwego biskupa. Tym bardziej, że ponieważ biskup Sanborn walczy się osobiście bardzo przeziębiona. Ciekawie było usłyszeć o swojej podróży misyjnej „down under”, jak również swoimi przemyśleniami na temat przyszłości apostolskich.

  Czy stwierdzenie „future apostolates” może oznaczać, że możemy się spodziewać konsekracji biskupich?
  Jeśli tak to jest to wspaniała wiadomość!

  Z Panem Bogiem!

  • Szanowny Panie,

   Oznacza to nic mniej, nic więcej, przyszłe plany dotyczące apostolatu.
   To natomiast, że konsekracje są planowane, jest znane już wielu. Bp Dolan i bp Sanborn starzeją się, więc mają już przygotowujących się odpowiednio następców. Ale mowa o „future apostolates” tego nie sugeruje.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s