Świadectwo Karola Rahnera obnaża Ratzingera, Jana XXIII i Pawła VI

Ratzinger, tak szanowany zwłaszcza przez „tradycjonalistów” spod gwiazdy Summorum pontificum, wcale się od tamtej pory nie zmienił.

Pelagiusz z Asturii

Wybuchowe świadectwo Karola Rahnera z 1964 r. dotyczące Józefa Ratzingera, Jana XXIII i Pawła VI

x. Karol Rahner, S.J. (po lewej), z x. Józefem Ratzingerem w czasie II Soboru Watykańskiego

x. Karol Rahner, S.J. (po lewej), z x. Józefem Ratzingerem w czasie II Soboru Watykańskiego

Odkryte w roku 2011 świadectwo Karola Rahnera z lat 1963-64 potwierdza przeprowadzenie teologicznej „rzezi” na II Soborze Watykańskim (1962-65)

Ukrywany wcześniej list Karola Rahnera do swojego brata x. Hugona Rahnera z dnia 2 listopada 1963 r. został wystawiony na pokaz w kościele karmelitów w Monachium, w Niemczech, w roku 2012, z okazji 50-tej rocznicy otwarcia II Soboru Watykańskiego. (Ten list był w posiadaniu syna młodszej siostry Karola Rahnera, Elżbiety Cremer [zm. 2004], i został przekazany do oficjalnego archiwum Karola Rahnera w roku 2011). Zawiera on pewne wstrząsające świadectwo dotyczące teologicznego zamętu na soborze.

We wrześniu 2012 niemieckie czasopismo Novus Ordo Stimmen der Zeit opublikowało w całości list Rahnera z 1963 roku wraz z uzupełniającym komentarzem autorstwa Andrzeja R. Batlogga i Mikołaja Kleina. Ten komentarz wspomina również o przemówieniu wygłoszonym przez Rahnera 13 stycznia 1964 r. we Fryburgu, który dostarcza nawet więcej informacji o zaciekłej walce między katolikami a modernistami odbywającej się za kulisami II Soboru Watykańskiego.

Najistotniejsze punkty z listu Rahnera i dołączonego doń komentarza zostały podsumowane poniżej.

List Karola Rahnera do jego brata Hugona z 2 listopada 1963 r. ujawnia następujące fakty:

 • Interwencja kardynała Ottavianiego z 21 października 1962 r., mimo niewymienienia nazwisk, była skierowana przeciwko Karolowi Rahnerowi, S.J., Józefowi Ratzingerowi, i Gustawowi Marteletowi, S.J.
 • Większość włoskich i hiszpańskich biskupów obawiała się, że Sobór Watykański II znosił postanowienia Soboru Watykańskiego I (1869-70)
 • Konserwatywni francuscy biskupi oskarżali Józefa Ratzingera o bycie „heretykiem, który zaprzecza istnieniu piekła”

Przemowa Karola Rahnera we Fryburgu z 13 stycznia 1964 r. ujawnia, że:

 • Francuscy integrystyczni biskupi, którzy „odwołują się do La Salette i Fatimy” nazwali Jana XXIII „prekursorem Antychrysta” i stwierdzili, że Montini (późniejszy Paweł VI) jest „następcą tronu Jana XXIII”.
 • Anonimowa książka na soborze [prawdopodobnie Spisek przeciwko Kościołowi napisany przezMaurice Pinay’a (1962) –N.O.W.] ostrzega przed piątą kolumną żydów i wolnomularzy, która sięga aż do kardynałów.
 • Mała broszura, która utorowała sobie drogę na sale soborowe, oskarża Ratzingera i innych niemieckich teologów o „gallikanizm, modernizm i nawet gorsze herezje”

Źródła:

Z języka angielskiego tłumaczył Czytelnik. Źródło: Novus Ordo Watch.

2 comments on “Świadectwo Karola Rahnera obnaża Ratzingera, Jana XXIII i Pawła VI

 1. Michał Koziarz pisze:

  Witam,
  czy może Pan zamieścić ten list, w polskim tłumaczeniu? Podsumowanie jw. ma małą „siłę rażenia”…

  • Szanowny Panie,

   Jeśli się znajdzie chętny tłumaczenia z oryginału, to opublikuję. Dla mnie „niema” ta mowa niemiecka.

   A swoją drogą, wątpię, by jeszcze miała wielu „porazić” pełna treść tego listu, jeśli jego czyny i słowa ostatnich lat nie wywołały odpowiedniej reakcji u wszystkich tych, którzy się zowią katolikami. Ale być może dla tych nielicznych warto to przetłumaczyć… zachęcam zatem.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s