O nieważności nowego rytu egzorcyzmu

x. Gabriel Amorth (zdjęcie: Giulio Napolitano/AFP/Getty Images)

x. Gabriel Amorth (zdjęcie: Giulio Napolitano/AFP/Getty Images)

W styczniu 1999 r., jako ostatni z obrzędów katolickich ustanowiony przez Kościół i uświęcony tradycją ryt egzorcyzmu został zastąpiony nowym przez Jana Pawła II w De exorcismisi et supplicationibus quibusdam. Niedawna śmierć x. Gabriela Amortha, watykańskiego egzorcysty wyświęconego jeszcze w latach pięćdziesiątych, stała się okazją do porównania katolickiego obrzędu egzorcyzmu z 1614 r. z modernistycznym z 1999 r. przez autora bloga „Introibo ad altare Dei”. Znany dość powszechnie x. Gabriel Amorth twierdził, że członkowie sekt satanistycznych są na Watykanie, a wśród nich nawet i kardynałowie. Uważał również, co znamienne, nowy ryt egzorcyzmu za kompletnie bezużyteczny w wypędzaniu demonów. Był niewątpliwie mądrym człowiekiem, dlatego tym bardziej dziwi, iż nie pojął istoty rzeczy w fałszywym autorytecie tych, którzy „promulgowali” zreformowane ryty.

Dla zainteresowanych tematem, polecam porównanie obu obrzędów we wpisie „Exorcise in Futility” („Egzorcyzmuj na próżno”).

Pelagiusz z Asturii

2 comments on “O nieważności nowego rytu egzorcyzmu

 1. Podczaszy pisze:

  Dość gładko judeomoderniści przejeli Watykan. Oczywiście bez wyniesienia swojego człowieka na „papieża” nie udałoby się im.

  Odwrócili wektor i teraz to katolicy są „modernistami” bo atakują „papieża” modernistę.

  Heretycy obnażyli niewiedzę lub płytką wiedzę teologiczną i filozoficzną katolików.

  Ksiądz Gabriel Amorth mówi praktycznie tyle samo co niedoszły czy były Jezuita Malachi Martin. Martin pisze o rytuałach satanistycznych w Watykanie za Pawła VI, traktując Pawła VI za niewiniątko. I jeszcze nudzi mu się kapłaństwo więc Paweł VI go laicyzuje (przestaje być księdzem – o ile nim był) i wyjeżdza sobie do USA.

  Podsumowując ks Amortha:
  Kardynałowie sataniści i Jan Paweł II Wielki Egzorcysta.

  Nie wyglada to poważnie szczególnie na egzorcystę. Nie rozpoznał złego ducha?

  catholicnewsagency.com/news/romes-exorcist-finding-bl.-john-paul-ii-effective-against-satan/

  Ksiądz Amorth twierdził, że demony boją się modernisty Jana Pawła II.
  To jest całkowita demaskacja.

  Czy on egzorcyzmował czy też demony uwiarygodniły go jako egzorcystę?

  Podobnie z Cudami Eucharystycznymi na zmodernizowanej mszy lutra z nie-księdzem np Sokółką.

  Ciekawe są komentarz na blogu Introibo. Czy modernista może być egzorcystą?

  • Szanowny Panie,

   Gdzieś chyba wspominałem o audycji radiowej z biskupem Dolanem na temat właśnie x. Malachiasza Martina, którym, po kolejnych wydanych tłumaczeniach polskich jego książek, eksytują się różni ludzie u nas. To był najzwyczajniej w świecie kłamca i szara eminencja.

   Myślę właśnie tak, co Pan sugeruje, a propos x. Amortha i tym podobnych: jest to co najmniej sposób na uwiarygodnienie w oczach wielu modernistycznej „władzy”. Taka diabelska sztuczka. Jakże może egzorcysta u modernistów uważać za nieskuteczny ryt, który ustanowił ten, którego potem się boją demony???

   Ale wydaje mi się też, że np. sprawa o. Pio ma nie tylko ten aspekt, co x. Amortha. Pisze o tym x. Cekada w artykule, który właśnie przetłumaczyłem, a który zapowiadałem od pewnego czasu. Łaski i cuda są możliwe w różnych sytuacjach, jak cuda św. Wincentego Ferreusza, który trzymał się fałszywego papieża w dobrej wierze. Jest to ciekawy temat, ale nie taki prosty do wyjaśnienia.

   Katolicy, jak Pan zauważył zwaracając uwagę na to, że moderniści ujawnili ich niewiedzę, mają znać swoją wiarę, a w miarę możliwości i więcej (apologetyka, filozofia, teologia – wykłady dla inteligencji katolickiej, które kiedyś prowadzili znakomici kapłani, jak np. x. Kwiatkowski SI), aby nie dać się fałszywym cudom czy objawieniom.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s