W rocznicę konsekracji J. Eks. x. bpa Gerarda Stuyvera

Z racji mijającej trzynastej rocznicy sakry biskupiej jedynego obecnie biskupa założonego we Włoszech Instytutu Matki Dobrej Rady (Istituto Mater Boni Consilii):

bp_geert_stuyverJE x. biskup Geert (Gerard) Jan Stuyver urodził się w 1964 r. w rodzinie wielodzietnej we Flandrii. Jego stryjem był śp. x. Walery Stuyver, który już od lat siedemdziesiątych sprawował Msze Święte trydenckie w opozycji do modernistycznej „hierarchii”. W 1990 r. Geert Stuyver wstąpił do seminarium kapłańskiego Instytutu Matki Bożej Dobrej Rady w Verrua Savoia (Piemont). W 1996 r. został wyświęcony na kapłana przez JE x. biskupa Roberta Fidelisa McKennę i rozpoczął apostolat na ojczystej ziemi flamandzkiej. W styczniu 2002 r. bp McKenna udzielił mu sakry biskupiej. W ciągu kolejnej dekady biskup Stuyver złożył wizyty apostolskie w wielu krajach Europy, a także w obu Amerykach.

Źródło: Legitymizm.pl (portal Organizacji Monarchistów Polskich).

Strona instytutu: Sodalitium.it (dostępna w kilku wersjach językowych). O samym Instytucie przy innej okazji.

Pelagiusz z Asturii

3 comments on “W rocznicę konsekracji J. Eks. x. bpa Gerarda Stuyvera

  1. ojciec Torquemada pisze:

    O ile mi wiadomo to obecnie jedyny katolicki biskup w Europie od chwili śmierci biskupa Oravca w lipcu zeszłego roku-większość biskupów bez ,, una cum” mieszka po drugiej stronie Atlantyku. Kara Boska nad Europą jest widoczna jak na dłoni-bo przecież tylko biskup ma władzę rozgrzeszania z pewnej kategorii grzechów które są zarezerwowane dla jego urzędu.Do grupy biskupów katolickich nie wliczam oczywiście lefebrystów -to schizmatycy i nie można uważać ich za katolików chociażby z racji wymieniania modernistów w czasie odprawiania ,, Mszy Tradycji”-większego pomieszania pojęć nie zna chyba cała historia!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s