Pamięci biskupa Mojżesza Carmony w rocznicę śmierci

Pierre_Martin_Ngo_Dinh_Thuc_Thuc_Carmona_Zamora

Od prawej do lewej: bp Carmona, bp Thuc, bp Zamora

Mojżesz Carmona y Rivera urodził się 31 października 1912, a w 1939 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jako proboszcz w Acapulco (Meksyk) przyłączył się do katolickiego oporu wobec modernistycznej nawałnicy, która wskutek wieloletnich przygotowań przejęła wówczas prawie wszystkie urzędy Kościoła katolickiego. W roku 1976 x. Carmona stanął na czele Unii Trydenckiej, składającej się z katolickich kapłanów i wiernych przeciwnych soborowym zmianom. 17 października 1981 roku, w Toulon we Francji, został konsekrowany na biskupa wraz z x. Zamorą. Sakry biskupiej udzielił biskup Thuc.

W 1986 roku był współzałożycielem tradycyjnego katolickiego seminarium pw. Najświętszych Serc w Hermosillo (Meksyk), co doprowadziło w 1993 roku do założenia Trydenckiego Bractwa Kapłańskiego (Sociedad Sacerdotal Trento).

Jego Ekscelencja zginął tragicznie w wypadku samochodowym 1 listopada 1991 roku w trakcie spieszenia z posługą duszpasterską dla spragnionych prawdy katolickiej wiernych.

Requiem aeternam dona ei Domine. Et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.

Pelagiusz z Asturii

3 comments on “Pamięci biskupa Mojżesza Carmony w rocznicę śmierci

 1. ojciec Torquemada pisze:

  Dodam że i wielebny ksiądz Schonbroodt z Belgii ( również sedewakantysta ) zmarł wskutek wypadku samochodowego . Czyżby oba wypadki były takie jakich wiele codziennie na całym świecie? Bóg jeden wie. Niech odpoczywają w pokoju!

 2. Papierowy Organista pisze:

  Ciężko powiedzieć, czy to wypadek, czy „wypadek”. Myślę, że moderniści wystrzegają się zabijania sedewakantystów, żeby nie przysparzać Kościołowi męczenników, którzy, jak wiadomo, skutecznie wstawiają się u Pana Boga.

  • ojciec Torquemada pisze:

   Sanguis martyrum semen christianorum-śmierć chrześcijan posiewem nowych wyznawców . Diabeł nie chce dzisiaj męczenników , to prawda , niemniej każdy katolik musi być na to ZAWSZE przygotowany.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s