FSSPX już w Rzymie

pope francis finger upNa stronie francuskiego dystryktu FSSPX można obejrzeć filmik, jak to x. Michał de Sivry odprawia prawdziwą Mszę „św. Jana XXIII”, czyli bez biretu i manipularza (które nie obowiązują w tym uproszczonym rycie), w modernistycznym pseudogotyckim ornacie, przy ołtarzu nad ciałem św. Piusa X w bazylice św. Piotra na Watykanie.

http://laportelatine.org/mediatheque/videotheque/messe_a_st_pierre_de_rome_140809/messe_a_st_pierre_de_rome_140809.php

Widać, że wszystko było gotowe na oficjalne nagranie i strona francuskich lefebrystów oczywiście nie ukrywa radości z powodu tego wydarzenia.

Kolejna próba opinii publicznej?

FSSPX będące jeszcze w „niepełnej komunii” z Bergoglio już ma prawo odprawiać Mszę w jedności (una cum) z tym apostatą na Watykanie. Wraz z publicznymi wieściami sprzed kilku miesięcy, że mianowicie bp Fellay spotkał się (kilka razy?) z Czerwononosym Klaunem okupującym Stolicę Apostolską, wszystko wróży jak najlepiej dla „pełnej komunii” FSSPX z heretycką sektą Novus Ordo.

Tym razem już bez żadnych warunków. Dla świętego spokoju, który tak umiłował Franciszek.

Pelagiusz z Asturii

Reklamy

10 comments on “FSSPX już w Rzymie

 1. Monsilvestri pisze:

  „Odprawia prawdziwą Mszę „św. Jana XXIII”, czyli bez biretu i manipularza (które nie obowiązują w tym uproszczonym rycie)” – proszę o źrodło informacji, że można odprawiać mszę ’62 bez manipularza i biretu. Czy manipularz i nakrycie głowy kapłana nie są wymienione w Ritus Servandus?

  • Szanowny Panie,

   Proszę zajrzeć do rubryk mszału, lub zapytać lepszego lefebrystycznego liturgisty. A mało tam takich, ale się może zdarzyć. Biretu w FSSPX w większości krajów w ogóle nie ma, a manipularz pozostał jako przyzwyczajenie, podobnie jak dorzucony trzeci Confiteor, którego tam nie ma.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 2. dziendoberek pisze:

  Najwyraźniej i dziś moderniści energicznie działają u Lefebrystów i to na najwyższych szczeblach…

  Przecież po przyłaczeniu FSSPX do Okupantów Watykanu bp Fellay już nie będzie nieusuwalny.
  Bergoglio może wprowadzi komisarza bo ktoś poskarży że jest zbyt tradycyjne itp i FSSPX może zostać rozbity tak jak Franciszkanie Niepokalanej.
  Albo będzie 0 krytyki okupantów albo znowu dostaną „ekskomunikę”.

  W wielu miejscach gdzie FSSPX jako jedyne odprawia Mszę Św. Wszechczasów nie podlega krytyce. Nie będzie dociekania prawdy, krytyki bo nie będzie wtedy Mszy Św Wszechczasów?

  • Szanowny Panie,

   Uważam, że się po prostu jakoś dogadają. Przecież już dziś nie krytykują modernistów, jak kiedyś. Tylko coś tam udają, słabo, ale i tak udaje im się zwieść wielu.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 3. Szokujacy material… dla wielu osob Fsspx jest uosobieniem prawdziwego czyli nasyconego tradycja katolicka – katolicyzmu ,takim jakim znali i wyznawali dziadowie, pradziadowie, przodkowie…. To Msza sw byla/mialabyc miedzy innymi tym sztandarem znakiem sprzeciwu wobec modernistow… a tu prosze…. nie maja zadnych skrupulow by sprzedac to wszystko o co rzekomo walczyli za garsc posoborowych srebrnikow….. tak ksiadz, jak i ministranci, jak i wierni….

 4. Romano pisze:

  Dokładnie.

  Jakiś czas temu myślałem również, że Bractwo chce walczyć o prawdziwy Kościół Chrystusowy, a tu taka niespodzianka, wystarczyło trochę poczytać, posłuchać, i sprawdzić jak naprawdę jest w Mszale Rzymskim np z 1930 roku, dlatego nie uznaję już od 26 maja tego roku Mszału z 1962 ani późniejszych za prawdziwe.

  Można tylko ubolewać jak wiele stracili wierni (żaden „lud boży”) za wszystkie zmiany.
  Kilka tygodni temu pisałem do Bractwa o info na temat używanego Mszału Rzymskiego i Mszał J-23 uważają za ten „przed zmianami” po SWII.

  • Szanowny Panie,

   Mimo wszystko kwestie mszałów są drugorzędne wobec błędów doktrynalnych modernistycznej sekty oraz FSSPX.

   Odrzucanie jednak i liturgicznej rewolucji i błędów zakłada jednak jedno: nie uznawanie autorytetu soborowych uzurpatorów. Należy mieć poważne powody, by nie uznawać reform liturgicznych.

   Zacząłem to rozumieć jeszcze będąc wiernym FSSPX, bowiem znając subtelne różnice, nie tylko te wyraźne, nie trawiłem mszału Jana XXIII (ani zresztą zdeformowanych obrzędów Wielkiego Tygodnia z 1955 roku, co było dziełem tego samego człowieka).

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

   • Romano pisze:

    Szanowny Panie Pelagiuszu,

    Dla mnie zobaczyć Mszał Rzymski, a właściwie dwa, które nie zostały „skażone ręką modernisty” to wielkie szczęście, nie znając łaciny tylko sprawdzając Kanon mogłem się przekonać o ingerencji, a jeżeli ten fragment był zmieniany to z logiki należało wnosić, że nie tylko to.
    O wielu rzeczach nie mam pojęcia, nawet gdy chciałem przeczytać o historii Liturgii, to oczywiście książka wydana po SWII z głównym odniesieniem do soboru, i wzmianki o całej masie modernistów, jak to chcą przywrócić dawne obrzędy, a tytuł mylący „Msza Trydencka” – już nie pamiętam dokładnie.
    Nawet w takich bibliotekach parafialnych trudno coś wartościowego znaleźć, choć zdarzają się perełki, a bez czytania, szukania przez kilka ładnych lat można mieć oczy „niejako na uwięzi”.

    … w tak trudnej sytuacji można – trzeba wołać”

    VERGINE IMMACOLATA Ajutateci !

    -słowa Piusa IX

 5. dziendoberek pisze:

  Nadpapież z Menzingen bp Fellay też będzie w Rzymie

  Przełożony lefebrystów spotka się z kard. Müllerem

  http://gloria.tv/media/MxYRAseWBDt

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s