W rocznicę konsekracji J. Eks. o. bpa Roberta Fidelisa McKenny

FrMcKennaEks. x. bp Robert Fidelis McKenna (ur. 8 lipca, 1927 roku) został wyświęcony na kapłana w 1958 roku przez kardynała Cicognianiego dla zakonu kaznodziejskiego (dominikanie).

Wkrótce po Soborze Watykańskim II o. Robert odciął się od modernistycznej sekty, która opanowała i jego zakon i pozostając domikańskim duchownym przyłączył się do Prawowiernego Ruchu Rzymsko-Katolickiego (Orthodox Roman Catholic Movement, O.R.C.M. lub ORCM), stowarzyszenia zrzeszającego katolickich duchownych, które założył x. Franciszek Fenton.

Od 1972, kiedy to zakupiony został od metodystów zbór i przerobiony na katolicką kaplicę, do roku 2011 ojciec, a późniejszy biskup Robert McKenna pełnił obowiązki proboszcza kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Monroe, stan Connecticut, w Stanach Zjednoczonych. Przy kaplicy działa bardzo prężna parafia oraz szkoła podstawoa i średnia.

mckenna des lauriers

22 sierpnia 1986 roku o. Robert przyjął sakrę biskupią z rąk J. Eks. o. bpa Guerarda des Lauriers, francuskiego domikanina i jednego z najwybitniejszych teologów XX wieku, w Raveau, we Francji. Warto również wspomnieć, że biskup McKenna jest znanym w Stanach Zjednoczonych egzorcystą, a to zwłaszcza dlatego, że dwa wykonane przezeń egzorcyzmy stały się przedmiotem filmu „The Haunted”.

W 2011 roku zastąpił Jego Ekscelencję jego wikary, o. Adan Rodriguez ze Zgromadzenia Sług Jezusa i Maryi (zgromadzenie założone przez bpa Andrzeja Morello), a biskup McKenna przeniósł się do stanu Michigan na zasłużony odpoczynek.

Pelagiusz z Asturii

Strona kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Monroe

Blog Zgromadzenia Sług Jezusa i Maryi (informacja po polsku)

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s