„FSSPX, ‘Ruch Oporu’ i sedewakantyzm”, wykład bpa Donalda Sanborna

21 grudnia 2013 roku Jego Ekscelencja x. bp Donald Sanborn wygłosił wykład o prawidłowej reakcji na Sobór Watykański II. Omawia różne odpowiedzi i możliwości, czyli drogę obraną przez indultowców, którzy zachowują pewne preferencje estetyczne w obrębie religii Novus Ordo, Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X i jego sympatyków, którzy trwają w komunii z Novus Ordo przez wymienianie modernistów w kanonie Mszy świętej, tak zwany Ruch Oporu, nowy twór teologii FSSPX oraz stanowisko sedewakantystyczne, które jako jedyne odcina się od herezji modernizmu i jej wyznawców.

Wykład został przetłumaczony i napisy sporządzone przez anonimowego tłumacza. Aby zobaczyć polskie napisy u spodu filmu należy włączyć film, a następnie uruchomić napisy naciskając na drugą od lewej ikonkę znajdującą się pod obrazem.

Pelagiusz z Asturii

2 comments on “„FSSPX, ‘Ruch Oporu’ i sedewakantyzm”, wykład bpa Donalda Sanborna

 1. pad00100 pisze:

  Dziekuję bardzo, za trud przetłumaczenia powyższego wykładu – ciekawe czy doczekamy się kiedyś rzeczowej odpowiedzi nań „uczonych” głów reprezentujących wymienione w wykładzie „strony”.. Korzystając z okazji chciałbym spytać pana Pelagiusza co sądzi o tzw cudach eucharystycznych podobno zaistniałych w NO m.in w Sokółce ? Pozdrawiam.

  • Szanowny Panie,

   Nigdy nie badałem tych rzekomych „cudów”. Analiza jednak teologiczna samego obrządku wyklucza z góry podobne „cuda”. Jest to raczej mamienie szatańskie, jak w Garabandal, Medjugorje i w wielu, wielu innych miejscach.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s