Trzy zasady jak odróżnić heretyka

Trzy zasady jak odróżnić heretyka
Wybuchowy, dwuminutowy film wyjaśnia jak.
x. Antoni Cekada

Jak można odróżnić heretyka od prawdziwego katolika? Odpowiedź na to pytanie zawsze była najwyższej wagi dla wiernych katolików w obliczu błędów posoborowej epoki.

A ostatnio odpowiedź stała się jeszcze bardziej nagląca w erze Franciszka, „Papieża Gwiazdy Medialnej”, którego wypowiedzi wywołały niepokój pośród kardynałów i urzędników watykańskich, doprowadzając do tego, że jeden z tych ostatnich właściwie powiedział o wprowadzaniu pomysłów Franciszka dotyczących sakramentów dla rozwodników i ponownie poślubionych jako „przekraczaniu granicy herezji”.

Ten krótki film Epicheia Media Productions tu przedstawiany streszcza trzy zasady odróżniania heretyka, wyjęte z Teologii moralnej według nauczania św. Alfonsa Liguoriego o. Piotra Scaviniego. Daje widzom krótkie, jasne streszczenie zasad, które należy zastosować do Franciszka i innych takich, jak on.

Zachęcamy Was do przekazywania dalej tego odnośnika do strony przyjaciołom, którzy mogą być niepokojeni programem Franciszka wobec Kościoła i zastanawiają się, co z tym począć.

Z języka angielskiego tłumaczył Pelagiusz z Asturii. Źródło: Quidlibet.

One comment on “Trzy zasady jak odróżnić heretyka

  1. Papierowy Organista pisze:

    Dziękuję Panu Pelagiuszowi za filmik. Św. Pius X miał jeszcze jeden sposób na wykrycie heretyka – modernisty: alergia na św, Tomasza. Proponuję podejrzanym o herezję pokazywać Sumę Teologiczną. Jak podejrzany zacznie kichać – niezawodnie heretyk!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s