Dlaczego Jan Paweł II nie jest świętym Kościoła katolickiego

Franciszek używa jednoznacznej formuły, która w jasny sposób wyraża jego własną intencję oraz treść aktu, który dzisiaj nastąpił w Rzymie:

Prawdziwy Papież jest nieomylny w kanonizowaniu świętych, ponieważ Kościół (Magisterium = Papież lub biskupi w jedności z Papieżem) jest nieomylny w tym, co się tyczy wiary i moralności. Ogłoszenie kogoś świętym bezpośrednio tyczy się dziedziny moralności: podaje się wzór do naśladowania, który jest pewną drogą do zbawienia własnej duszy. Bezpośrednio również tyczy się dziedziny wiary (dwóch prawd wiary): komunii świętych i kultu świętych. Po drugie, Papieże bardzo często tę swoją nieomylność podkreślali w bullach kanonizacyjnych. Jest to, po trzecie, jednomyślną opinią teologów katolickich. Nie ma tu nic do rzeczy sama procedura.

W obecnej sytuacji, albo jesteśmy zobowiązani przyjąć, że Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi w niebie, albo Franciszek nie jest Papieżem (głosem Chrystusa na ziemi). Alternatywą jest jedynie herezja gallikanizmu, która przesiewa kanonizacje i inne akty oraz słowa Papieża.

Oczywistym jest dla każdego katolika, że nie sposób uznawać Jana XXIII i Jana Pawła II za świętych Kościoła katolickiego. Oto wybór tekstów, które tego właśnie dowodzą:

x. Kevin Vaillancourt CMRI, „Abyśmy nie zapomnieli. Sprawa przeciwko „kanonizacji” Jana Pawła II

Bp Donald J. Sanborn, „Nieświęty sakrament. Jan Paweł II aprobuje mszę bez konsekracji”, „„Kanonizacje” Jana XXIII i Jana Pawła II

Bp Marek A. Pivarunas CMRI, „Zapowiedź „kanonizacji” Jana Pawła II – człowieka, który odstąpił od wiary katolickiej łamiąc pierwsze przykazanie Dekalogu

Bp Daniel L. Dolan, „Katolicka odpowiedź na apostazję Jana Pawła II” (szczególnie polecam)

x. Franciszek Ricossa IMBC, „Roncalli (J-23) i masoneria”, „Roncalli (J-23) inauguruje ekumenizm”, „Karol [Wojtyła], Adam [Mickiewicz], Jakub [Frank]

o. Noël Barbara, „Czy Jan Paweł II jest modernistą?

„Sodalitium”, „Katolicki komentarz do „encykliki” Evangelium vitae Jana Pawła II”, „Komentarz do „encykliki” Ut unum sint Jana Pawła II”, „Karol Wojtyła, ewolucjonizm a monogenizm

Patryk Henryk Omlor, „Jan Paweł II Apostata

o. Ludwik Maria de Blignieres, tert. O. P., „Jan Paweł II a doktryna katolicka

Herezja Jana Pawła II

Skoro zaś Karol Wojtyła nie jest świętym, Bergoglio również nie może być Papieżem, bowiem ten ostatni nieomylny jest w kanonizowaniu świętych.

A swoją drogą, ciekawe, skoro słyszymy już o ideale świętości o. Maksymiliana Kolbego, którego Jan Paweł II „kanonizował”, czy w FSSPX będziemy słyszeć wykłady o „ideale świętości św. Jana Pawła II”

Pelagiusz z Asturii

15 comments on “Dlaczego Jan Paweł II nie jest świętym Kościoła katolickiego

 1. leon pisze:

  Czy katolik może modlić się do św. Maksymiliana? Czy może należeć do MI?

 2. Gdyby ktoś spośród Szanownych Czytelników, miał propozycje innych tekstów dowodzących, że Jan XXIII ani Jan Paweł II nie mogą być i nie są świętymi Kościoła katolickiego, proszę pisać. Komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do tekstów, w celu oszczędności miejsca, będę usuwał, a teksty będę dodawał do listy.

 3. Polecam program radiowy Restoration Radio na temat „kanonizacji” tych dwóch przestępców przeciwko świętej wierze katolickiej: http://www.blogtalkradio.com/restorationradio/2014/04/28/true-restoration-flagship-xxxv-the-canonization-of-vatican-ii.

  • Sporo odnośników, więc zamiast przepisywać, puszczam komentarz.

  • Adversus pisze:

   Teksty pod odnośnymi linkami mają delikatnie mówiąc średnią wartość apologetyczną, na pewno nie przemówią do ludzi wychowanych w nowusie lub takich, którzy dopiero od nowusa zaczęli swoją, wg nich katolicką, drogę duchowną. Wartość miałyby solidne cytaty przeciw cytatom, wraz z podaniem źródeł, jest ich tam kilka, ale niewiele i są wyrwane z szerszego kontekstu, a znam wielu ludzi tzw. dobrej woli, mocno zdezorientowanych nieporządkami we własnych parafiach (proszę np. rzucić okiem na ten blog: http://orwid1.blogspot.com), którzy jednak z powodu własnej ignorancji i wolnomyślicielstwa (efekt 50 lat moderny) zinterpretują je po swojemu, utwierdzając się tylko w swoich przekonaniach co do nas, jako sekciarzy, pyszałków i bigotów. Szkoda takich ludzi, bo często ich głód katolicyzmu i ogólny światopogląd, mimo ewidentnego bycia oszukanymi przez modernistów, jest o wiele wyższej próby, niż np. protestanckich z ducha lefebvrystów. Ale oni właśnie nie zdają sobie sprawy z tego, że zostali oszukani.

 4. fnie1 pisze:

  http//pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/04/27/jan-pawel-ii-nieswiety/

  brak „:” po http/https w linku ze strony głównej – str. nie wyświetl(i/a) się

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s