Trzecia audycja Restoration Radio Network po polsku

Print

Założone trzy lata temu przez pana Stefana Heinera radio True Restoration emituje szeroką gamę programów o tematyce katolickiej i pokrewnej. W audycjach prowadzonych przez świeckich z udziałem biskupów i księży można posłuchać o tajemnicach Wiary i podstawach katolicyzmu, o życiu duchowym, relikwiach, kalendarzu i liturgii Kościoła aż po problemy aktualne, zwłaszcza modernistyczny kryzys spowodowany przez Sobór Watykański II i jego „władze”.

W trzecim roku jego istnienia na falach katolickiego radia True Restoration można usłyszeć również program w języku polskim. Zatytułowany „Nowa religia i katolicka odpowiedź”, omawia on sprzeczną z nauczaniem Kościoła doktrynę (audycja 1) i zgubną dyscyplinę (audycja 2) modernistycznej religji soborowej oraz różne jej inne aspekty, a także prawdziwe i nieomylne nauczanie Kościoła katolickiego oraz podaje wnioski i praktyczne wskazówki odnośnie do katolickiej reakcji. Trzeciej audycji będzie można wysłuchać na stronie radia lub pod adresem blogtalkradio.com w najbliższą sobotę, 12 kwietnia 2014 roku, o godzinie 15.00. Poniżej można zapoznać się z informacją na temat audycji.

Łukasz Paczuski

Sezon III, Nowa religia i katolicka odpowiedź, III. Magisterium i nieomylność

Kościół Boży jest Nauczycielką narodów, on jest ostoją niezmiennej prawdy. Z ustanowienia Bożego uczestniczy w Boskiej misji Chrystusa i jako jedna z nim osoba moralna autorytatywnie głosi naukę i zasady postępowania prowadzące do zbawienia.

Jak głosi Sobór Watykański (I), „[n]auka wiary objawiona przez Boga […] jako Boski depozyt przekazana jest Oblubienicy Chrystusowej, aby jej wiernie strzegła i nieomylnie wyjaśniała” (konst. Dogm. De fide, 45). Wiemy, że po wszystkie czasy Mistyczne Ciało Chrystusa zachowa wierność swej misji.

Czym jest Magisterium Kościoła i w jaki sposób się ono przejawia? Czy zawsze też jest ono nieomylne? Czym zresztą jest nieomylność Kościoła i jakie są warunki nieomylności Papieża? Jak się to ma do obecnej sytuacji głoszonego uroczyście błędu i zepsucia? Na te i inne pochodne pytania usłyszymy odpowiedź w trzeciej audycji programu „Nowa religia i katolicka odpowiedź”, który prowadzi Łukasz Paczuski goszczący x. Rafała Trytka.

„Nowa religia i katolicka odpowiedź” jest produkcją Restoration Radio Network. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Reklama

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s