Druga audycja w języku polskim katolickiego Restoration Radio Network

PrintDrugiego odcinka będzie można wysłuchać na żywo lub po emisji na stronie radia. Zostanie on wyemitowany w sobotę, 1 marca 2014 roku, o godzinie 18:45, pod adresem blogtalkradio.com. Poniżej znajduje się tematyka kolejnej audycji programu.

Łukasz Paczuski

Sezon III, Program: Nowa religia i katolicka odpowiedź Audycje z x. Rafałem Trytkiem

Audycja II. Dyscyplina Novus Ordo a religia katolicka

Każdy katolik wie, że Kościół Boży, Matka i Nauczycielka, której sam Chrystus powierzył depozyt wiary, nie może nauczać swych dzieci błędnej doktryny, ale nie może też podawać im złej ani nawet wątpliwej dyscypliny. Dyscyplina bowiem Kościoła ma na celu prowadzenie ludzi do celu ostatecznego, jakim jest zbawienie dusz poprzez prawdziwy kult Boga i ćwiczenie się w cnotach nadprzyrodzonych.

Dyscyplina katolicka sprowadza się do rozporządzeń dotyczących sposobu udzielania sakramentów, sakramentaliów, odprawiania publicznej, jak i prywatnej modlitwy Kościoła, praktyk pokutnych oraz prawa kanonicznego. Wskutek rozporządzeń Soboru Watykańskiego II i hierarchii Novus Ordo wszystkie te dziedziny zostały doszczętnie przeobrażone. Czy zmiany te polegają na czysto przypadłościowych różnicach, czy też dotyczą one istoty rzeczy?

Zapraszamy do wysłuchania drugiej audycji prowadzonej przez Łukasza Paczuskiego, w której z x. Rafałem Trytkiem omówimy zwłaszcza nowy obrządek mszy oraz pewne bardziej znamienne aspekty zmian posoborowych. W ten sposób będzie można ocenić stosunek dyscypliny Novus Ordo do celu religii katolickiej, jakim jest prowadzenie dusz ku Królestwu Niebieskiemu.

„Nowa religia i katolicka odpowiedź” jest produkcją Restoration Radio Network. Wszelkie prawa zastrzeżone.

5 comments on “Druga audycja w języku polskim katolickiego Restoration Radio Network

 1. ANTONINUS PIUS pisze:

  To dobra wiadomość. Oby co miesiąc była tego typu audycja-walce o Kościół należy poświęcić wszelkie możliwe godziwe metody.

 2. pad00100 pisze:

  Mam nadzieję że kolejna audycja, będzie transmitowana w strumieniu wyższej jakości… Treści bardzo ważne i interesujące, ale jak słuchać, gdy się nie da.. Pozdrawiam.

 3. Adversus pisze:

  Pierwsze koty za płoty :-) Ale poszło moim zdaniem i tak całkiem nieźle, gdyż treść była ciekawa, a słuchając na sprzęcie o niższej jakości audio dało radę zrozumieć przekaz, mimo rzeczywiście słabej jakości mikrofonu. Z tego, co wiem, obecna audycja będzie nadawana przy użyciu nieco lepszego… Warto może rozpropagować ten cykl gdzieś na zewnątrz…?

  • Szanowny Panie,

   To zapewne zależy od P. Stefana Heinera, założyciela Restoration Radio Network. Są tam jakieś prawa, nie wiem, czy zarejestrowane, ale z pewnością uczciwości.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s