Strona internetowa Seminarium Trójcy Przenajświętszej i blog biskupa Sanborna

Bp Donald Sanborn Blog Profile ImageNiedawno temu powstała nowa strona internetowa Seminarium Trójcy Przenajświętszej, którego rektorem jest J. Eks. x. bp Donald Sanborn. Znajduje się tam wiele bardzo ciekawych artykułów, znanych już dotąd i nowych, kazań biskupa oraz jego współpracowników, kilka albumów fotograficznych, można tam również czytać biuletyn seminaryjny oraz zadać Ekscelencji poważne pytania dotyczące wiary, filozofii, teologii, dzisiejszego modernistycznego kryzysu oraz środków zaradczych. Ostatnie święcenia kapłańskie miały miejsce 6 listopada, 2013 roku. Oto natomiast program seminarium:

Vos estis sal terrae…

Seminarium Trójcy Przenajświętszej zostało założone w 1995 roku, aby zapewnić kapłańską formację młodym mężczyznom, którzy całkowicie odrzucają Sobór Watykański II, jego reformy i modernistyczną hierarchię, która je promulgowała. Stanowisko to odróżnia się od seminariów tradycyjnych grup, które działają z aprobatą hierarchii modernistycznej lub które pragną tej aprobaty.

Seminarium kształtuje kapłanów zgodnie z przedsoborowymi standardami. Jego reguła, dyscyplina, formacja duchowa i program akademicki wiernie naśladują te, które były stosowane w seminariach przez Soborem Watykańskim II. Kształtując w ten sposób kapłanów Seminarium ma nadzieję przyczynić się do rozwiązania problemu prawie powszechnego rozkładu katolickiej wiary, moralności, dyscypliny i liturgii, a który został spowodowany przez Sobór Watykański II.

Jednakże, jako jedyne rozwiązanie problemu Vaticanum II Seminarium widzi potępienie go jako fałszywego soboru, który był zdominowany przez heretyków oraz odrzucenie i ignorowanie jego dekretów i postanowień. Wobec tego, Seminarium nie dąży do bycia uznanym przez heretycką hierarchię, która promulguje Vaticanum II, ale nie pragnie też pracować z klerem Novus Ordo, jakby w jednym kościele czy religii.

Seminarium odrzuca zatem pomysł Mszy motu proprio, czy też pomysł bractwa kapłanów, które otrzymało pozwolenie albo pragnie pozwolenia od hierarchii Novus Ordo, aby funkcjonować w jedności (ang. „in communion”) z modernistycznymi heretykami.

Kościół katolicki, z perspektywy Seminarium, nie zostanie wyleczony ze swych obecnych problemów póki stolicy hierarchiczne, w szczególności papiestwo, nie będą na nowo zajęte przez katolików. Tak bowiem długo, jak modernistyczni heretycy posiadają same pozory autorytetu, które obecnie posiadają, trwał będzie problem Vaticanum II. W między czasie seminarium, jak również kapłani wywodzący się zeń, będą czuć odrazę wobec samej choćby sugestii oficjalnego uznania przez hierarchię Novus Ordo, czy wobec kompromisu z modernistami, których św. Pius X nazwał „najbardziej szkodliwymi wrogami Kościoła”, którzy dążą do „całkowitego przewrócenia Królestwa Chrystusowego”.

(Tłumaczenie własne z języka angielskiego.)

Pamięci modlitewnej polecajmy J. Eks. Rektora, księży profesorów oraz kleryków, zwłaszcza polskich.

Jednocześnie bp Sanborn zaczął prowadzić własnego bloga „In Veritate”:

In Veritate Bp Sanborn's Blog

A x. Desposito, wykładowca seminarium, bloga w języku hiszpańskim: „Logos”.

Lektura strony internetowej oraz blogów wyjątkowo godna polecenia.

Pelagiusz z Asturii

Reklama

One comment on “Strona internetowa Seminarium Trójcy Przenajświętszej i blog biskupa Sanborna

  1. ANTONINUS PIUS pisze:

    Dzięki za informacje. Podoba mi się zwłaszcza uwaga że seminarzyści odrzucają wszelką współpracę z ,, klerem” Novus Ordo-ci panowie niech najpierw zaliczą prawdziwe seminarium i przyjmą prawdziwe święcenia! FSSPX czyni potworny błąd wmawiając tym nieszczęśnikom że są kapłanami, oszukuje też zwykłych wiernych-ludzie za to odpowiedzialni zdadzą sprawę na sądzie szczegółowym po śmierci!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s