Heretycka eklezjologia Soboru Watykańskiego II (debata i wykład)

Zapowiadane nagranie fascynującej debaty dotyczącej eklezjologii Soboru Watykańskiego II wreszcie zostało upublicznione. 19 lipca 2004 roku dwaj teologowie, sedewakantystyczny duchowny, bp Donald Sanborn i soborowy świecki, Pan doktor Fastiggi, podjęli się walki na argumenty za lub przeciw prawowierności nauczania Vaticanum II na temat natury i funkcjonowania Kościoła Bożego. Oto zapowiadany film:

Jako uzupełnienie debaty bp Sanborn wygłosił wykład na ten sam temat, dobitnie wykazując, że wspomniane nauczanie jest wprost heretyckie, czego logicznym i koniecznym skutkiem jest utrata władzy papieskiej przez Pawła VI (i jego następców, którzy tę samą naukę podtrzymują, głoszą i narzucają). Oto nagranie wykładu:

Więcej informacji na stronie Novus Ordo Watch (Obserwatorium Novus Ordo).

Pelagiusz z Asturii

5 comments on “Heretycka eklezjologia Soboru Watykańskiego II (debata i wykład)

 1. jowram pisze:

  Wszelkie formy promowania modernistycznego neokościoła (i wszystkich jego satelit uznających Bergoglio za posiadającego władzę Papieża) będą usuwane, dlatego i treść tego komentarza została usunięta. – Pelagiusz

 2. jowram pisze:

  Dostojny Pelagiuszu gdzie tu była promocja modernistycznego neokościoła. W osobie Ks.Biskupa Wiesława Szlachetki widzimy rękę Bożej Opatrzności i nadzieję na społeczne Królowanie Jezusa Chrystusa i powrót do Tradycji. gdybyś znał bliżej osobę Ks. Biskupa W Szlachetkę to wyciągnął byś inne wnioski.

  Pozdrawiam

  • Szanowny Panie,

   Wiesław Szlachetka jest co najwyżej bardzo wątpliwym księdzem. Biskupem żadnym z pewnością nie jest. Nie odciął się całkowicie od Soboru Watykańskiego II i uznaje Bergoglio za głowę Kościoła katolickiego. Należy więc do modernistycznego neokościoła i należy się za niego modlić, a nie wypatrywać w nim „ręki Bożej Opatrzności, etc.”…

   Tyle wystarczy mi wiedzieć. Niezależnie od jego nawet najszlachetniejszych intencji, należy do systemu, który dąży wszelkimi sposobami do całkowitego unicestwienia religii katolickiej i tylko ten system wspomaga.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 3. Janusz pisze:

  Brawo p. Pelagiuszu!!!
  Przy okazji pozdrawiam w Chrystusie Panu wszystkich sedewakantystów tej pięknej lecz zbrukanej ojczystej ziemi.
  Janusz średni wiekiem i młody stażem sedewakantysta.

  • Szanowny Panie,

   Oby wszyscy ludzie dobrej woli zrozumieli, że poza Kościołem nie ma zbawienia i jednocześnie odrzucili pozorny autorytet tych, którzy są wrogami tegoż Kościoła.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s