Bp Sanborn i modernistyczny teolog o eklezjologii oraz wizyta Ekscelencji w Anglii

Wkrótce na stronie Novus Ordo Watch (Obserwatorium Novus Ordo) pojawi się film z dwugodzinnej debaty między bp Sanbornem a Panem doktorem Fastiggi’m, w której 19 lipca 2004 roku podjęli się tematu eklezjologii Soboru Watykańskiego II. Bp Donald Sanborn jest rektorem Seminarium Trójcy Przenajświętszej w Brooksville na Florydzie, a P. dr Robert Fastiggi jest wykładowcą teologii systematycznej w Seminarium Serca Jezusowego w Detroit, w stanie Michigan. Ekscelencja, rzecz jasna, argumentuje, że nauczanie Vaticanum II na temat natury Kościoła jest wręcz heretyckie (stąd też jedynie stanowisko sedewakantystyczne jest w stanie dać logiczną odpowiedź na problem zaistniały przez heretyckie nauki nauczane przez pozorny autorytet na Watykanie). Cały film obejrzeć będzie można 31 grudnia, na razie natomiast do obejrzenia jest typowo amerykański zwiastun tak poważnego tematu:

Bp Sanborn obecnie przebywa w Anglii. Dzisiaj w południe udzielił w Londynie wykładu pod tytułem „FSSPX, ‘ruch oporu’ i sedewakantyzm”, który również będzie można usłyszeć jutro w Durham. Więcej na temat wizyty Ekscelencji a Anglii można przeczytać na blogu True Restoration.

Pelagiusz z Asturii

9 comments on “Bp Sanborn i modernistyczny teolog o eklezjologii oraz wizyta Ekscelencji w Anglii

 1. antoninuspius pisze:

  Biskup Sanborn to najlepszy komentator i analityk współczesnych wydarzeń. Nikomu nie radzę wchodzić z nim w polemikę bo to zaprowadzi każdego antysedewakantystę do zwykłej kompromitacji. Chciałbym zobaczyć polemikę bp. Sanborn-x. Stehlin. Byłoby z czego się pośmiać!

  • Szanowny Panie,

   Wiele dobrego zrobiłaby bezpośrednia konfrontacja jakiegokolwiek przeciętnego duchownego sedewakantystycznego z przeciętnym lefebrystą.
   Doprawdy…

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 2. Smigly pisze:

  Jakies tłumaczenie jest przewidziane?

 3. antoninuspius pisze:

  Właśnie! Uważam że w świecie ,,tradycjonalistycznym” powinno się wznowić zwyczaj średniowiecznych debat między teologami ! Mieliśmy wtedy np. publiczne dyskusje tomistów ze skotystami, czas zacząć organizować publiczne dysputy lefebrystów z sedewakantystami -NIECH LUDZIOM OTWORZĄ SIĘ WRESZCIE OCZY I POZNAJĄ NA CZYM POLEGA PRAWDZIWY RUCH OPORU!

 4. Petrus Adversus Haereses pisze:

  ..materiał będzie, ale dla wybranych.. i do tego anglosasów… wielka strata.

  • Szanowny Panie,

   Być może z czasem pojawi się i za darmo. Ale znającym język angielski naprawdę polecam „zaprenumerowanie się” do True Restoration. Naprawdę mnóstwo tam dobrego materiału, a przecież za coś robią programy radiowe i przygotowują inne materiały.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 5. Petrus Adversus Haereses pisze:

  Ktoś wstawił na YT (prawdopodobnie) ten wykład: http://www.youtube.com/watch?v=WfFeZcGdUVo . Pozdrawiam. Ave Christus Rex !

  • Szanowny Panie,

   Od kilku dni mam problem ze znalezieniem czasu, ale i z internetem.
   Od 31 grudnia nie udało mi się umieścić debaty i wykładu na blogu, co za chwilę uczynię.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s