„Chwasty Bergoglio”. 2. Chaotyczna doktryna Kościoła

Podobnie jak Antypapież Bergoglio, który miał natchnienie, aby zamieszkać w Domku św. Marty, tak też Pelagiusz miał natchnienie, by zmienić tytuł swej tragihumorystycznej serii „Kwiatków Bergoglio” na „Chwasty Bergoglio”. Niniejszym wszelkie odniesienie do „Kwiatków Franciszka” zostało usunięte.

Oto kolejna perełka naszego bohatera:

„Na każdą wiadomość docierającą z Rzymu o papieżu Franciszku, pojawiały się od razu komentarze i krytyczne analizy” – naczelny apologeta obecnego pontyfikatu

„Na każdą wiadomość docierającą z Rzymu o papieżu Franciszku, pojawiały się od razu komentarze i krytyczne analizy” – naczelny apologeta obecnego pontyfikatu

„Duszpasterstwo misyjne nie skupia się obsesyjnie na chaotycznym przekazywaniu mnogości doktryn, które należy narzucać”. („Una pastorale missionaria non è ossessionata dalla trasmissione disarticolata di una moltitudine di dottrine da imporre con insistenza.”) Antypapież Franciszek w wywiadzie z o. Antonim Spadaro (19 sierpnia 2013, Dom św. Marty)

„Katolicka doktryna nie jest serią chaotycznych twierdzeń”. („Catholic doctrine is not a series of disjointed statements.”) x. kanonik Jerzy D. Smith, The Teaching of the Catholic Church, Esej nr 2, „An Outline of Catholic Teaching” (Imprimatur z 1947 r.)

Łatwo zauważyć niezwykłe podobieństwo między terminami użytymi przez autora podręcznika do teologii katolickiej z 1947 roku a tymi, których użył tak zwany „Najwyższy Pasterz i Nauczyciel” w lato bieżącego roku.

To, co Bergoglio robi, jak słusznie zauważył x. Cekada, polega na całkowitym rozsadzeniu samego pojęcia magisterium Kościoła („11 września dla magisterium: wywiady z Franciszkiem”). Oznacza to też upadek moralnego autorytetu modernistycznego neokościoła, którym rządzi, a raczej zawiaduje Bergoglio. Skoro niczego nie można narzucać, ani żadnych doktryn („chaotycznie przekazywanych”), ani żadnych zasad moralnych, to ten sam soborowy twór skazuje się na zatracenie.

„Są to wszystko ludzkie wymysły, na których mógłby się może oprzeć kościół jaki pomysłu ludzkiego, ale nigdy Kościół Chrystusowy, instytucja Boska, z hierarchią pozytywnie przez Chrystusa ustanowioną, z prawami mu przez Chrystusa nadanymi. W Kościele tym nie ma miejsca na zrealizowanie pomysłów modernistycznych.” (x. Dr Maciej Sieniatycki, „Modernistyczny Neokościół”, 1915 r.)

Pelagiusz z Asturii

12 comments on “„Chwasty Bergoglio”. 2. Chaotyczna doktryna Kościoła

 1. voxclamantis pisze:

  Coraz częściej odnoszę wrażenie, że skoro nie trzeba będzie ogłaszać żadnego sedevacantyzmu, gdyż sam papież, zważywszy na obecne tendencje, skoro się wykastruje ze wszystkich znamion władzy, zamknie Watykan i klucze wyćpi do Tybru…..

 2. Szymon Klucznik pisze:

  On nie tyle skazuje się na zatracenie co przygotowuje świat na przyjście mesjasza żydów.
  Jednak zanim to nastąpi, świat musi być do tego przygotowany przez koczowniczy naród wybrany.

  Polecam bardzo pouczający film, w którym rabin Abracham Skorka mówi o tym wprost.

  Pod tym linkiem znajdziemy inne mądrości wielkiego przyjaciela satanisty Bergolio:
  http://www.novusordowatch.org/wire/bergoglio-honors-rabbi.htm

  Rabin Abraham Skorka otrzymał niedawno w obecności kadynała Bergoglio doktorat honoris causa na Pontyfikalnym Katolickim Uniwersytecie w Buenos Aires w 2012 roku. Rabin Skorka znany jest w Argentynie ze swojego poparcia dla homoseksualnych związków partnerskich oraz ataków na kościół katolicki. W wygłoszonym w czasie wspomnianej uroczystości na uniwersytecie wykładzie rabin:
  – twierdził, że korzenie ideologii nazizmu tkwią w teologii katolickiej;
  – jego zdaniem, nie mozna poznać chrześcijaństwa bez znajomości judaizmu;
  – określi Jezusa Chrystusa mianem “dude” (cos jak nasz “facet”);
  – twierdził, że nauczanie Chrystusa o dobroczynności tkwi w Talmudzie;
  Wykład zakończył stwierdzeniem, ze „Czekamy na Mesjasza. On przyjdzie kiedy tak zadecyduje Bóg.”

  Wszystko to miało miejsce na “katolickim” uniwersytecie w Buenos Aires w obecności kardynała Jorge Mario Bergoglio.

  ***

  Z kolei polskojęzyczni wybrańcy lucyfera oddelegowani do pełnienia roli katolików w Polsce przeprowadzili z judeosatanistą Skorką bardzo ciekawy wywiad:
  http://tygodnik.onet.pl/wiara/rabin-przyjaciel-papieza-franciszka/ceez0

  Zaś zapytany o to, czego, jego zdaniem, można się jeszcze spodziewać po Franciszku, odpowiada: – Zmian w samym Kościele: radykalnego zbliżenia go do ludzi biednych i pokrzywdzonych oraz dalszego międzyreligijnego otwarcia na dialog.

  ***

 3. antoninuspius pisze:

  Proponuje byśmy w nadchodzącym Adwencie ofiarowali jakąś choć małą ofiarę czy post w jeden z dni obowiązkowych w intencji ocalenia duszy tego nieszczęśnika którego mafia watykańska ubrała w białą sutannę . To tak abyśmy nie mieli do niego nienawiści, nie unosili się niebezpieczną pychą i nie wpadli w przygnębiający pesymizm! Za kilkadziesiąt lat dzisiejsze barbarzyństwo będzie tylko złym wspomnieniem!

 4. Janek pisze:

  A ja proponuję ,żebyśmy w nadchodzącym Adwencie ofiarowali Panu Bogu wszystko co tylko możemy w intencji zdemaskowania przed całym światem katolickim tego Gada Bergoglio i jego diabelskich pomagierów oraz przegonienia ich z Kościoła tam gdzie się lody nie rozstapiają!Musimy zrozumieć jedno ,że ze sługami diabła nie ma dyskusji .My tutaj nie mamy do czynienia z zagubionym człowieczkiem niewiedzącym co robi tylko z perfidnym ,bezczelnym i bezlitosnym niszczycielem ,który pod płaszczykiem dobroduszności robi diabelską robotę i porywa dusze do Piekła!Modlić się za takich ?Chrystus mówi ;nie rzucajcie pereł przed wieprze i nie dawajcie tego co święte psom.Modlić to się trzeba za ich ofiary !Uważam ,że już niedługo przyjdzie pomsta Niebios na tych łajdaków ,to już długo nie potrwa.

 5. antoninuspius pisze:

  Ojciec Pio miał mieć wizję trzech dni straszliwych ciemności na całym świecie. Kiedy to nastąpi? Możliwe że wkrótce. Obyśmy wówczas ocalili własne dusze!

 6. antoninuspius pisze:

  Poza tym Kościół zawsze co roku w Wielki Piątek modli się publicznie za tego typu ludzi a wszelki unoszenie się emocjami jest po prostu niezdrowe. Ich czas się skończy , lecz tylko wtedy kiedy Bóg zechce.

 7. w8ing4death pisze:

  BERGOGLIO w kodzie ASCII (http://pl.wikipedia.org/wiki/ASCII):

  66 = B
  69 = E
  82 = R
  71 = G
  79 = O
  71 = G
  76 = L
  73 = I
  79 = O

  66+69+82+71+79+71+76+73+79 = 666

 8. Janek pisze:

  Powiem tak antoninuspius musimy zdać sobie sprawę z tego ,że większość ludzi i tak wyląduje w Piekle i to wbrew temu czy ja czy Ty tego nie chcemy.Takie są realia.Oczywiście naszym zadaniem jest się modlić za grzeszników ,ale przede wszystkim pilnować aby nam samym nie zabrakło oliwy w lampach ,jak tym głupim pannom .Bóg sam wie ,których można jeszcze uratować a zaznaczam ,że nie robi tego wbrew woli ludzkiej .Jest mnóstwo ludzi wokół nas za których możemy się modlić i poświęcać np.pijaków ,ludzi z marginesu ,którymi wszyscy wzgardzili ,za biedne katolickie rodziny ,za młodzież szczególnie młode dziewczęta pędzące całymi chmarami na zatracenie[zobaczcie co ci perfidni wykolejeńce robią z młodymi polskimi dziewczętami ,jak je podstępnie wciągają w pornografię i rozpustę,wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę tego typu,żeby zrozumieć ,iż mamy tutaj do czynienia z istną lawiną ,z istnym Asmodeuszowym obłędem i co z tych kobiet póżniej będzie ?Módlmy się również za ludzi opętanych i zamroczonych przez czarta obsesją samobójstwa,a szczególnie módlmy się za miliony biednych katolików znajdujących się w diabelskiej hipnozie itd. Ja sadzę ,że my katolicy czasem mamy problemy ze zrozumieniem podstawowego faktu , że Bóg nie mieszka w synach zatracenia i nie ma z nimi nic wspólnego ,tak jak z szatanami.A co mówić dopiero o świadomych wrogach, diabelskich narzędziach co wniknęli ,do Świątyni Boga aby ją zniszczyć?Żydostwo ,masoneria i ci wszyscy co się z nimi łączą są armią Piekła w bezlitosnej walce na śmierć i życie z synami Boga ,gdzie ceną jest zbawienie wieczne.Tutaj nie ma miejsca na sentymenty ,litość czy naiwne życzenia !Albo oni albo my!Przecież te ludzkie kreatury co dzisiaj niszczą wszystko co choćby jeszcze pachnie Kościołem popełniają grzech przeciwko Bogu ,Duchowi Świętemu,a po 2000 lat istnienia Kościoła[tylu cudach i dobrodziejstwach ] , naprawdę nie mogą mieć żadnego usprawiedliwienia ,że nie wiedzą co czynią i z kim walczą.A taki Bergoglio wie co robi i robi to z iście diaboliczną perfidią .To są narzędzia Smoka ,Bestii i Fałszywego Proroka ,miał rogi jak Baranek ale mówił jak Smok.Bo jeśli oni nimi nie są, to kto w końcu jest !Po co to piszę ?Tylko po to ,by wyjaśnić moje stanowisko w tej sprawie ,nie zaś w celu wymuszania na kimkolwiek mojego poglądu na tą sprawę.

  • Pelagius Asturiensis pisze:

   Szanowny Panie,

   Z pewnością się co do tego zgadzamy, że za grzeszników należy się modlić, choć większość i tak woli grzech od łaski Pana Boga i Wiary, którą chce dać każdemu.

   Skoro sam Lucyfer i jego Towarzysze mieli doskonałe poznanie, a zwrócili się przeciwko Bogu, to jakże i zwykły człowiek dotknięty grzechem pierworodnym nie mógłby być tak zaślepiony, że nie chce tej łaski i tej Wiary.

   Jak to mawia pewien antysedewakantystyczny biskup: Kyrie eleison!

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

 9. antoninuspius pisze:

  Sądzę że najbliższe lata mogą być dla wielu mocnym batem. Rzym musi zostać zniszczony, musi spotkać go taka sama kara jak Jerozolimę 40 lat po śmierci Chrystusa.

 10. Lily pisze:

  Prosze sprawdzic aktora o nazwisku Jonathan Pyrce, kogo On Wam przypomina…Czy ktos moze byc az tak bardzo podobny do Franciszka?

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s