Karmelitanki z Brilon-Wald przenoszą się

W święto Matki Bożej Różańcowej siostry karmelitanki przeniosą się z Brilon-Wald do Bawarii, w okolice słynnego sanktuarium maryjnego w Altötting. Osiemnastowieczne gospodarstwo wraz z przylegającymi budynkami zostanie z czasem przekształcone w prawdziwy klasztor karmelitański. Jak pisały wcześniej siostry, w tych okolicach mają więcej dobrodziejów. Oto nowy adres klasztoru:

Carmel St. Josef
Schnitzlehen 1
D-84556 Kastl
Tel.: 0049 8671 / 928 91 90

Więcej informacji znajduje się w ostatnim liście do przyjaciół i dobrodziejów: po niemiecku na stronie karmelu albo po angielsku na stronie The Recusant.

Siostry przenoszą się ze swoim kapelanem, x. Zabym, ale przy klasztorze przewidują miejsce dla przynajmniej trzech księży. Mowa tu zapewne także o x. Sauerze i x. Weinzierlu, którzy w pewien sposób organizują się (więcej na temat).

Całą historię karmelitanek niemieckich oraz ich zerwania z FSSPX można przeczytać na niniejszym blogu.

Pelagiusz z Asturii

8 comments on “Karmelitanki z Brilon-Wald przenoszą się

 1. antoninuspius pisze:

  Wszystko zaczyna się więc znowu od zera. 7 lat temu biskup Wiliamson w Warszawie mówił że w przypadku rozpadu FSSPX tak właśnie będzie i tak jest. Niestety w Polce poza sedewakantystami na południu nie ma praktycznie żadnego oporu a laikat uczęszczający do bractwowych kaplic zmienia się swoim składzie niemal bez przerwy i przechodzi dalej na indulty albo i nigdzie. Musimy prosić ,, pana żniwa” by wysłał swoich robotników gdyż jesteśmy w największym dnie całej historii. Polska jak żaden inny kraj w Europie jest obecnie ofiarą największych masońskich eksperymentów. Dotyczy to każdej dziedziny a najbardziej właśnie kościelnej. Boże zmiłuj się nad nami!

 2. antoninuspius pisze:

  Szanowny Panie! Dla ścisłości-biskup Wiliamson był w Polsce dwa razy-pierwszy w styczniu 2004 a drugi i ostatni (niestety) do tej pory -w listopadzie 2006. Tak, wówczas w 2006 mówił o tym bardzo jasno i otwarcie- w Rzymie są ,,węże i żmije”-ludzie się śmieli i zasadniczo mało kto zrozumiał o co mu właściwie chodzi a biskup z pewnością wiedział że felejowcy szykują fuzję z religią Novus Ordo. Dziś pewnie śmieją się że jest już stary i posunięty w latach ale zapominają że przez wszystkie niemal wieki na Rzymskiego Papieża wybierano najczęściej ludzi starych i doświadczonych przez życie-exempli gratia kardynał Gioacomo Pecci-Leon XIII- w chwili wyboru miał za sobą wiek męski (68 lat) a zadania prawdziwie męskie przed sobą. Oni tego nie rozumieją i są zaślepieni w swojej pysze. To liberałowie. Nie przez przypadek też Montini alias Paweł VI wykluczył z udziału w konklawe kardynałów po 80′ -powód był prosty-oni znali świetnie Filozofię Wieczystą i byli doświadczeni przez życie, ONI BYLI ZAGROŻENIEM DLA NOWEJ ŚWIATOWEJ RELIGII- dlatego zostali odsunięci. To samo dotyczy biskupa Wiliamsona. Mimo jego błędów natury eklezjalnej ON BYŁ DLA NICH CIĘŻAREM którego się zręcznie pozbyli. ON MA DOTĄD DUŻY AUTORYTET KTÓREGO ONI NIE MAJĄ. MENZINGEN PRZYPOMINA SWOJA POSTAWĄ ŻYDOWSKI SANCHEDRYN Z OSTATNICH DNI ŻYCIA PANA JEZUSA-ONI NIENAWIDZĄ ŚWIATŁOŚCI PRAWDY A PRAWDA JEST W TYM PRZYPADKU OCZYWISTA-WSZELKIE PERTRAKTACJE Z JUDEOWATYKANEM TO PRZYJĘCIE JUDASZOWYCH SREBRNIKÓW! Pozdrawiam ! Z Maryją!

 3. MS pisze:

  Tylko ciekawe co z chętnymi do kapłaństwa.

  • Szanowny Panie,

   Seminariów jest kilka na świecie. W Stanach Zjednoczonych jest seminarium bp Sanborna oraz Zgromadzenia Maryi Królowej Niepokalanej. We Włoszech Instytut Matki Dobrej Rady ma swoje. W Argentynie bp Morello dla swojego zgromadzenia. Ostatnio FSSPX-MC otworzyło swoje w Azji, chyba na Filipinach (ale tego ostatniego, rzecz jasna, nie mogę polecać). Są pewnie jeszcze i inne.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s