Kolejny kapłan Ruchu Oporu opuszcza FSSPX

pater Sauer

Jak podaje oficjalna strona niemieckiego dystryktu FSSPX (Wiadomości niemieckiego dystryktu z 17-19 sierpnia 2013) oraz różne strony Ruchu Oporu FSSPX (The Recusant, Z Niepokalaną), pojawił się następny owoc odzyskanej podczas ubiegłorocznej kapituły generalnej jedności wewnątrz FSSPX i kolejny kapłan właśnie odszedł z FSSPX. Jest nim x. dr Franciszek (Frank) Sauer, urodzony w 1943, wyświęcony w 1984 przez abp Lefebvre’a. Opuścił on Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X 19 sierpnia 2013, aby dołączyć do x. Zaby, który jest kapelanem sióstr karmelitanek z klasztoru św. Józefa w Brilon-Wald (o przygodach sióstr można poczytać na niniejszym blogu). Sedewakantystyczne stanowisko x. Zaby jest znane powszechnie (i przy zerwaniu sióstr z FSSPX używane było jak straszak). Ponoć i x. Sauer jest sedewakantystą od pewnego czasu.

Jakiekolwiek by nie było stanowisko x. Sauera, pewne jest, że należy on do autentycznego oporu wobec modernistycznego neokościoła i wybrał słuszną drogę współpracy z x. Zaby zamiast z FSSPX. Bądź, co bądź, wygląda na to, że w tych naszych strasznych czasach są jeszcze duchowni i świeccy, którzy wyciągają logiczne wnioski z teologii katolickiej i stwierdzenia faktów obecnych, że mianowicie soborowy kościół nie jest Kościołem katolickim, a soborowi antypapieże nie są papieżami katolickimi.

Pelagius Asturiensis

Reklamy

3 comments on “Kolejny kapłan Ruchu Oporu opuszcza FSSPX

  1. […] jeszcze   przed   niedawnym   odejściem  x. prof. Sauera —  („Kolejny kapłan Ruchu Oporu opuszcza FSSPX”) — oraz odseparowaniem się   od   bp de Galarrety   i   całego FSSPX   karmelu   […]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s