Nowy kapłan Ruchu Oporu daje przykład. Od modernistów do święceń sub conditione

Brytyjczycy stanowiący Ruch Oporu zorganizowali 13 i 14 lipca pielgrzymkę zadośćuczynienia do Narodowego Sanktuarium Anglii w Walsingham w intencji błagalnej o Boże przebaczenie i w celu zadośćuczynienia za ubiegłoroczną Kapitułę Generalną FSSPX. Podczas pielgrzymki J. Eks. x. bp Ryszard Williamson bierzmował i wyświęcił warunkowo x. Jana Antoniego Iglesias z Santander w Hiszpanii, który dołącza do Ruchu Oporu.

Deo gratias!

Sam fakt bierzmowania i święcenia sub conditione nie jest bez znaczenia. Choć jeszcze warunkowo bierzmuje się wiernych w FSSPX, to już praktycznie się nie wyświęca warunkowo księży soborowych. Trudno bowiem prowadzić dialog pojednawczy ze stroną, co do której ma się tak poważne teologicznie uzasadnione wątpliwości. Poniżej kilka fotografii z tego wzniosłego wydarzenia (za The Recusant).

Walsigham pilgrimage 1

Na ruinach soborowego Kościoła odbudowuje się Kościół katolicki dzięki prawdziwej Mszy i prawdziwemu kapłaństwu.

Walsigham pilgrimage 2

Walsigham pilgrimage 3

Walsigham pilgrimage 4

Walsigham pilgrimage 5

Pelagius Asturiensis

11 comments on “Nowy kapłan Ruchu Oporu daje przykład. Od modernistów do święceń sub conditione

 1. antoninuspius pisze:

  Jestem szczerze wzruszony tymi zdjęciami-zaniechanie praktyki warunkowych święceń wobec nowusordowców w szeregach Neobractwa to zbrodnia [… – Szanowny Panie, nie ma takiej potrzeby, czyba, że ma Pan teologiczny argument – PA]. Niech Bóg błogosławi bp Wiliamsona za tę wspaniałą postawę! Jestem naprawdę wzruszony! Oby kłamstwa Menzingen jak najszybciej zniszczyły Antychrystów!!!!!

  • szymon klucznik pisze:

   „Teoretyczny argument” może być taki, że nowy neokościół ma nowe neoświęcenia i nową neowiarę. Albo uznajemy nowy neokościół za fałszywy i nie katolicki albo bawimy się w magisterium i sobie wybieramy co jest prawdziwe a co fałszywe w nowym neokościele.

 2. A-a pisze:

  Bardzo wymowne jest tło tej uroczystości. Ta piękna ruina! Czy tyle pozostało?

 3. jowram pisze:

  Tak więc każdy, kto otrzymuje komunię na rękę, lub który otrzymuje komunię od „eucharystycznych sług”, lub kto sam jest „eucharystycznym sługą” – w obiektywnym porządku – popełnia świętokradztwo.

  To jest nadużycie świętej rzeczy. To jest kpina z tego, czego Kościół zawsze nauczał i co praktykował.
  To jest profanacja największego daru, jaki Bóg nam dał : rzeczywistą obecność Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.

  http://forumdlazycia.wordpress.com/2013/07/15/czasy-bezczeszczenia-hostii-podczas-komunii-na-reke-komunia-na-reke-jest-to-swietokradztwo-john-vennari/#more-17274

 4. Katz pisze:

  Deo gratias!

 5. Petrus Adversus Haereses pisze:

  Jeśli mogę poprosić pana Pelagiusza Astureńskiego o ocenę kierunku, poglądów księży – bractwa kapłańskiego św. Piusa X w Polsce… czy Polskie bractwo, polscy i pracujący w polsce ksieża bractwa także, pana zdaniem, dryfują w stronę utopii V2 ? jak rozumiem jest/był(?) Pan, wiernym tego bractwa, które ja nie tak dawno odkryłem… To okropne że to co spotkało Nasz Kościół, teraz powtarza się w jego dotąd, zdrowiej, wolnej od wirusa V2, komórce… Pozdrawiam. Ave Christus Rex !

 6. voxclamantis pisze:

  Mamy katedry i kościoły, całe, niezniszczone i restaurowane…. ale wewnątrz mamy pełne „aggiornamento”… Dlatego te zdjęcia budzą we mnie tęsknotę, i taką, niegrzeszną zazdrość. Chciałbym klęczeć wespół z tymi ludźmi przed Najświętszym Sakramentem, co z tego, że pod gołym niebem i na ruinach niegdyś przepysznych katedr. I chciałbym korzystać z sakramentów świętych szafowanych przez prawdziwego kapłana.

  • antoninuspius pisze:

   Całkowicie się zgadzam z voxclamantis: JA TEŻ CHCĘ KORZYSTAĆ Z POSŁUGI WAŻNIE WYŚWIĘCONYCH KSIĘŻY [… – PA]

 7. Paolo pisze:

  A czy to prawda, że autor tej strony korzysta z sakramentów u x. Trytka sedewakantysty?

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s