Dwudziestopięciolecie sakr biskupich. Obchody w USA i wykłady oraz kazania bp Williamsona

Niedawno minęła dwudziesta piąta rocznica sakr biskupich, których dokonał abp Marceli Lefebvre wraz z współkonsekratorem, bp Antonim de Castro Mayerem, 30 czerwca 1988 roku, podnosząc do godności biskupiej czterech księży Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X założonego przez wymienionego francuskiego purpurata. W związku z oczywistą zmianą polityki Domu Generalnego FSSPX, która przygotowując pojednanie z soborowym Rzymem dokonuje różnego rodzaju posunięć taktycznych, jeden z pierwotnych trzech kandydatów został oficjalnie z tegoż Bractwa usunięty i dlatego został zmuszony obchodzić tę piękną rocznicę oddzielnie. Poniżej można zobaczyć kilka filmików z tych obchodów, które miały miejsce w parafii św. Atanazego, w Wiedniu, stan Wirginia, USA oraz z wizyty J. Eks. Williamsona w St. Mary’s, Kansas, USA. Warto wspomnieć, że proboszczem parafii św. Atanazego jest x. Ronald Ringrose, niezależny kapłan i wieloletni wojownik Tradycji, do niedawna współpracujący z FSSPX (w ubiegłym roku odpowiedział w sposób otwarty na list x. Rostanda, przełożonego amerykańskiego dystryktu Bractwa).

(kazanie J. Eks. x. bp Ryszarda Williamsona z 29 czerwca 2013, główna uroczystość obchodów)

(Wykład o. Tomasza z Akwinu OSB z Brazylii, z 1 lipca 2013)

(Wykład bp Williamsona z 2 lipca 2013, St. Mary’s Kansas, 2013, we wstępie x. Pfeiffer odsłania ciekawostkę o trzech pierwotnych kandydatach do sakry biskupiej: x. Tissier de Mallerais, x. Williamson i x. Faure, wieloletni przełożony meksykańskiego dystryktu, obecnie czynnie wspierający ruch oporu. Skoro dwaj ostatni byli obecni na uroczystościach, można zakładać, że to prawda. Faktem zaś pewnym jest to, że abp Lefebvre miał trzech kandydatów do episkopatu, a Szwajcara dodano później.)

(Kazanie bp Williamsona z 3 lipca 2013, St. Mary’s Kansas, 2013)

(Wykład bp Williamsona z 3 lipca 2013, St. Mary’s Kansas, 2013. „It’s impossible for God to abandon a soul that doesn’t want first to abandon God.” „Niemożliwe jest, by Bóg opuścił duszę, która wpierw nie chce opuścić Boga”. O pewnym środku wierności Bogu w naszych wyjątkowo trudnych czasach, jakim jest różaniec.)

Niektóre z powyższych i inne kazania i wykłady z tych kilku dni obchodów rocznicy „Operacji Przetrwanie” można również znaleźć na kanadyjskiej anglojęzycznej stronie ruchu oporu ecclesiamilitans.com. Polecam.

Pelagius Asturiensis

One comment on “Dwudziestopięciolecie sakr biskupich. Obchody w USA i wykłady oraz kazania bp Williamsona

 1. jowram pisze:

  BŁ. OJCZE STANISŁAWIE PAPCZYŃSKI, POMÓŻ ODRODZIĆ TWÓJ BIAŁY ZAKON!

  „Polska tak naprawdę odrodzi się dopiero wtedy, gdy odrodzi się nasz biały zakon”.

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9875&Itemid=46

  18 maja… Dzisiaj powinien być czczony w Polsce bł. o. Stanisław Papczyński, założyciel zakonu oo. Marianów Białych Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych. Powinien, a nie jest! Wprawdzie w najnowszej wersji Mszału, jeszcze nieobecnej w wielu parafiach, jest wspomnienie dowolne wraz z Kolektą mszalną, jednak nigdzie indziej go nie ma, nawet w kalendarzu liturgicznym, co roku na nowo drukowanym!

  Można się dziwić, dlaczego pominięty został wielki Polak, spowiednik i doradca króla Jana III Sobieskiego, obrońca Europy przed nawałą turecką (on to prorokował królowi wspaniałe zwycięstwo i przez to wpłynął na jego decyzję udania się pod Wiedeń), założyciel tak znanego i zasłużonego polskiego zakonu, skasowanego przez władze carskie, podczas gdy bł. Jerzy Matulaitis (Matulewicz), Litwin, który pomógł dobić jego zakon i na jego gruzach, kradnąc mu nazwę, zbudował swoje zgromadzenie marianów „czarnych”, ma w polskim kalendarzu wspomnienie obowiązkowe!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s