Apel do Wiernych Ruchu Oporu w Bractwie Św. Piusa X

Dziękuję Czytelnikowi, który podpisał się jako Roman Katolik za przetłumaczenie poniższego apelu grupy kanadyjskich wiernych (podane w komentarzu). Rzeczywiście, z nielicznymi wyjątkami praktycznie wszyscy księża osłabli w ostrzeganiu przeciwko prawdziwym zagrożeniom liberalizmu i modernizmu, na zewnątrz, ale i wewnątrz Tradycji, mówią zaś tylko o duchowości, pokorze i posłuszeństwie (komu???)… Proszę się zastanowić, kiedy w lokalnej kaplicy FSSPX ostatni raz była mowa o zagrożeniach dnia dzisiejszego i sposobach walki, o szkodliwości Novus Ordo, o niebezpieczeństwie indultu i soborowej infekcji, o neokatolickiej hierarchii, o moderniście Franciszku i jego wybrykach, o walce, jaką mamy prowadzić z dzisiejszym światem przesiąkniętym liberalizmem i zasadami rewolucji, o sposobach tej walki, o Neokościele soborowym przesiąkniętym tymi samymi zasadami? Może, było, ale to wyjątki. Dodam, że w innych krajach gdzieniegdzie ludzie też porzucają kaplice FSSPX, ponieważ zostali porzuceni przez swych pasterzy. Jednakże nie wszędzie w FSSPX jest aż tak źle, by pozbawiać się sakramentów świętych (gdzie jeszcze księża nie odmawiają spowiedzi i komunii wiernym za to, że się nie zgadzają), dlatego osobiście nie zachęcam do zaprzestania chodzenia na Msze odprawiane w kaplicach FSSPX z zasady, choć w niektórych okolicznościach jest to już niebezpieczne.

Pelagiusz z Asturii

Apel do Wiernych Ruchu Oporu w Bractwie Św. Piusa X

Szanowni Wierni Ruchu Oporu,

To już ponad rok temu jak rozpoczął się ruch oporu przeciwko nowemu kierunkowi przyjętemu przez przywódców Bractwa Św. Piusa X (FSSPX). W ubiegłym roku byliśmy świadkami haniebnego wywiadu dla CNS udzielonego przez biskupa Fellaya, odroczenia święceń niektórych osób we wspólnotach zakonnych, fatalnych sześciu warunków z ubiegłorocznej Kapituły Generalnej FSSPX, wydalenia z FSSPX biskupa Williamsona i księży wiernych arcybiskupowi Lefebvre, prześladowania wiernych przez odmawianie im sakramentów i ostatnio ogłoszenia zdrady Wiary Katolickiej, to jest Deklaracji doktrynalnej biskupa Fellaya z dnia 15 kwietnia 2012. A pomimo tego wszystkiego, co usłyszeliśmy od kapłanów Bractwa (FSSPX), którzy byli specjalnie kształceni do walki z liberalizmem i modernizmem? Prawie nic! Tylko jeden biskup FSSPX (bp Williamson) i garstka kapłanów FSSPX mieli odwagę by dla dobra dusz nadstawić karku – księża: Pfeiffer, Chazal, Hewko, Ortiz, Girouard – by wspomnieć tylko kilka nazwisk. Niektórzy z kapłanów, którzy początkowo zaczęli się głośno wypowiadać, natychmiast zostali uciszeni i niestety zupełnie zamilkli.

W odpowiedzi na te oburzające skandale wywołane przez przywódców FSSPX, wielu z nas zdecydowało się jakiś czas temu opuścić Bractwo na dobre. Inni podjęli tę decyzję niedawno. Jednak teraz jesteśmy głęboko przekonani, że już dostatecznie dużo wyszło na jaw, by ci którzy popierają Ruch Oporu opuścili kaplice FSSPX. Powinno być dla nas już jasne, że wśród biskupów i kapłanów FSSPX zanikła wola publicznej walki o wiarę. Nie postępują już tak jak Kościół zawsze postępował, to znaczy, nie piętnują już publicznie błędu bez względu na to kto go propaguje. Myśleliśmy, że takie milczenie ze strony kapłanów FSSPX jest czymś niemożliwym zważywszy na ich formację, jednakże fakty ostatniego roku mówią same za siebie. Boleśnie się przekonaliśmy o tym, że potępianie błędu było dla nich łatwe, gdy jego szerzyciele byli daleko, a tym samym mieli bardzo niewielki wpływ na ich codzienne życie. Ale męstwo przechodzi próbę wtedy gdy stawką jest własna pomyślność. Przykro to powiedzieć, ale większość księży FSSPX nie wykazała niezbędnego hartu ducha, gdy na własnym podwórku przydarzyła im się walka o chwałę Bożą i zbawienie dusz.

Dlatego też, po uświadomieniu sobie tego stanu rzeczy, zwracamy się do was o zaprzestanie moralnego i finansowego wspierania neo-FSSPX i jego kapłanów. Dotyczy to również zaprzestania uczęszczania na Msze odprawiane w kaplicach FSSPX. Wiemy, że jest to bardzo trudna decyzja; musieliśmy przejść przez to samo. Brak spokoju wewnętrznego jest wielkim wrogiem duszy, ale teraz odzyskaliśmy równowagę ducha, ponieważ nasze działania są całkowicie zgodne z naszymi przekonaniami. Wiara jest najważniejsza, wszystko inne następuje po niej. Pamiętajcie, że Joannie d’Arc wzbroniono przyjmowania sakramentów, a mimo to, trwała ona w swoim przekonaniu do tego stopnia, że została spalona na stosie. Kto po Jej śmierci został ogłoszony świętym? Prosimy was zatem byście udzielili pełnego poparcia tym, którzy niosą teraz pochodnię arcybiskupa Lefebvre i co najważniejsze, katolickiej tradycji. To może z kolei zachęcić więcej kapłanów do przyłączenia się do ruchu oporu.

Oddani w Jezusie, Maryi i Józefie

Stephen Camidge
Alena Camidge
Tony La Rosa
Michal Leonczuk
Marzena Leonczuk
Alicia Rusche
James Saul
Christine Saul
Anthony Wahl
Shawny Wahl

http://www.ecclesiamilitans.com/2013/06/21/letter-of-appeal-to-the-faithful-of-the-resistance-2/

http://www.therecusant.com/canadian-appeal

Reklamy

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s