Prawdziwy Papież? – I. Komentarz Eleison nr CXCVIII (198)

Ku rozwadze, temat wciąż aktualny, ponieważ x. Gleize (broniąc niektórych niejasnych wypowiedzi bp Fellaya) mówi nam, że nie ma czegoś takiego jak Kościół soborowy, ale tylko tendencja modernistyczna w Kościele katolickim. Na ten „Komentarz Eleison” zwrócił moją uwagę gdzieś i kiedyś Krusejder.

Pelagiusz

Komentarz ten został przeniesiony na nowy blog założony 12 lipca 2013 roku, poświęcony wyłącznie Komentarzom Eleison bp Williamsona.

6 comments on “Prawdziwy Papież? – I. Komentarz Eleison nr CXCVIII (198)

 1. Michael pisze:

  Już niedługo miecz Prawdy rozdzieli widocznie to co trzeba i nie będzie takiego tłumaczenia, jak to powyżej.
  „Wasza mowa niech będzie „tak tak, nie nie”, a co nadto jest od złego pochodzi”

 2. antoninuspius pisze:

  Z całą pewnością w chwili hipotetycznej odbudowy prawdziwego papiestwa wszyscy goście ubierający się w białą sutannę po śmierci ostatniego Piusa zostaną ogłoszeni oficjalnie przez Kościół modernistycznymi Antypapieżami ścielącymi drogę Antychrystowi-bp Wiliamson jest po prostu wstrzemięzliwy, wręcz nadmiernie wstrzemięzliwy w ustosunkowaniu się do tej jakże dramatycznej kwestii-czy ci którzy nastają do tej pory na Watykanie po śmierci Piusa XII są prawdziwymi Wikariuszami Chrystusa? Ich oficjalne potępienie to tylko kwestia czasu , może bardzo długiego czasu lecz jest to pewne jak śmierć -to byli i są uzurpatorzy przepowiedziani w Fatimie. Gdybym był ważnie wyświęconym kapłanem , byłoby dla mnie czymś arcyobrzydliwym odprawiać święte tajemnice i zarazem tytułować Bergoglio wyznawcą ortodoksyjnej i katolickiej Wiary-to po prostu absurd! Nie potępiam jednak antyprzyłączeniowców-już sam fakt niezgody na podleganie rzymskim apostatom najlepiej świadczy że to ludzie dobrej woli- z tej mąki jeszcze powinien być chleb!Niech tylko nigdy nie ważą się więcej równać tradycyjnych rytuałów konsekracji i bezdyskusyjnie ważnej sukcesji apostolskiej z pseudosukcesją Novus Ordo-to będzie ich kompromitacja tak jak w przypadku społeczności Menzingen-mieszanie pojęć prowadzi do ciężkich błędów! Oby Bóg dał nam dożyć restauracji papiestwa-po tym poznamy że mamy wreszcie znowu Ojca Świętego, kiedy zostanie prawidłowo konsekrowana schizmatycka Rosja-tylko prawdziwy papież może tego dokonać i po nawróceniu Rosji właśnie go poznamy!!!!!

 3. antoninuspius pisze:

  Chcę zadać tylko jedno proste pytanie: na podstawie którego aktu wieczystego magisterium do roku 1958 Kościoła Katolickiego tworzy się tezę o papieżu będącym głową i Kościoła prawdziwego i jego fałszywej imitacji?

  • Szanowny Panie,

   Jest to zaiste ciekawe pytanie. W odpowiedzi na nie z pewnością należy wziąć pod uwagę zasady katolickiej teologii, ale również niespotykany dotychczas fenomen Kościoła soborowego, podróbki Kościoła katolickiego, który zachowuje jeszcze niektóre pozory tego ostatniego.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

 4. […] Tłumaczył z języka angielskiego Pelagius Asturiensis (pierwotnie na blogu Pelagiusza). […]

 5. […] Tłumaczył z języka angielskiego Pelagius Asturiensis (pierwotnie na blogu Pelagiusza).  […]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s