Wykłady z konferencji o kryzysie w Bractwie. Londyn, 1 i 2 czerwca 2013

O konferencji dotyczącej obecnego kryzysu w Bractwie organizowanej przez wiernych Tradycji w Londynie 1 i 2 czerwca 2013 już wspominaliśmy („Konferencja w Londynie na temat kryzysu w FSSPX i nowy przeorat w Kanadzie”).

Lista z filmikami wideo kazań i wykładów z konferencji o kryzysie w Bractwie organizowanej przez wiernych Tradycji w Londynie 1 i 2 czerwca 2013 znajduje się na stronie The Recusant.

Na kanadyjskiej stronie Ecclesia Militans można pobrać w formacie audio wszystkie kazania i wykłady owej konferencji, na której obecni byli księża Pfeiffer, Hewko i Kramer. Zwłaszcza ciekawy jest wykład nr 6 tego ostatniego z niedzieli, 2 czerwca, wspominający m.in. o „prawowitej promulgacji” Novus Ordo Missae. X. Paweł Kramer już bowiem dawno temu pisał o temacie („Samobójcze w skutkach wypaczanie wiary wyrażonej w liturgii”), a tu wiemy, że bp Fellay orzekł w swej ubiegłorocznej deklaracji doktrynalnej, iż mianowicie ów owoc wypaczonych umysłów protestanckich i modernistycznych jest zaiste liturgicznym prawem Kościoła katolickiego… nie ma na to żadnego usprawiedliwienia, żadnych łagodzących okoliczności.

Przy okazji warto polecić po raz kolejny brytyjskie pisemko The Recusant, które wychodzi mniej więcej co miesiąc od minionego października. Pojawiające się w wersji elektronicznej na stronie www.therecusant.com, jest również dostępne do zapisania w wersji .pdf na kanadyjskiej anglojęzycznej stronie Oporu: Ecclesia Militans. Aby dokonać prawidłowego osądu, należy przyjrzeć się argumentom obu stron, nie tylko oficjalnym komunikatom, i pomimo tego, że Internet jest niedobry.

Pelagius Asturiensis

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s