Wierni i księża rozpoczynają nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa za księży FSSPX

Franciszka Rzymianka przekazała nam następującą informację na forum Un évêque s’est levé. Zachęcam do dołączenia się do nowenny (modlitwa do prywatnego odmawiania):

Wiadomość od wiernej, która nie ma Internetu:

„Wierni z księżmi rozpoczynają nowennę do Najświętszego Serca rozpoczynając ją w piątek 7 czerwca. Nowenna składa się z modlitwy do księdza La Praz, po której następuje litania do Najświętszego Serca.
Intencja: aby wszyscy księża stawiający opór odważyli się mówić i aby księża, którzy nie widzą klarownie zostali oświeceni.
Abp Lefebvre mówił: „Henryku, zazdroszczę ci. Ponieważ stałeś się przyjacielem cierpienia, stałeś się mocny wobec serca Bożego.”
Nowennę można proponować wiernym, ale także kapłanom.
Niech Najświętsze Serce się nami opiekuje.”

Modlitwa do księdza La Praz:

„Przetóż wam powiadam: Wszystko, o cokolwiek modląc się prosicie, wierzcie, że otrzymacie, a stanie się wam.” Św. Marka XI, 24

O drogi Księże, który byłeś tak bliski Sercu Jezusa, który byłeś pochłonięty miłością dla szerzenia Jego królestwa, do Ciebie się uciekamy; Ty, który uczestniczyłeś tak blisko w Jego Męce, do tego stopnia, że doświadczyłeś we własnym ciele cierpień tak okrutnych, który uczestniczyłeś nawet w Jego Zmartwychwstaniu poprzez niewymowny cud łaski, jesteśmy pewni co do Twojego potężnego wstawiennictwa u tegoż Serca tak dobrego i tak współczującego z naszymi słabościami. Nam, którzy wierzymy, że jesteś w niebie, wyproś… (łaska, o którą się prosi), ale przede wszystkim wciąż otaczaj opieką Bractwo Św. Piusa X. Niech jego członkowie przyjmą i praktykują Twoje tak szlachetne i tak nadprzyrodzone zawołanie – Fiat – Todo – Nada – i trzymają się z dala od wszelkiego kompromisu i porozumienia z błędami Soboru Watykańskiego II. Niech Twoja krew przelana aż do ostatniej kropli nie przepadnie i niech wzbudzi liczne powołania rozmiłowane w ideale kapłańskim na miarę Twej wzniosłej gorliwości dla chwały Bożej, świętości i zbawienia dusz. Amen.

Pater – Ave – Gloria.

Święty Józefie i święty Michale Archaniele, Patronowie Kościoła świętego, ocalcie duchownych.”

Nowenna do x. La Praz

Z języka francuskiego tłumaczył Pelagius Asturiensis. O historii x. Henryka La Praz można przeczytać na stronie internetowej Bractwa w Polsce. X. Michał Koller, znany z kazań przeciwko przyłączeniu FSSPX z Rzymem (wspomniałem o nim tutaj), napisał kilkanaście lat temu biografię x. La Praza. Fiat oznacza po łacinie „niech tak będzie/niech się tak stanie”, „todo” po hiszpańsku oznacza „wszystko”, a „nada” oznacza „nic”.

 

5 comments on “Wierni i księża rozpoczynają nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa za księży FSSPX

 1. Catolic pisze:

  Modlą się do jakiegoś księdza, który nie jest nawet beatyfikowany. [resztę usunięto]

  • Szanowny Panie,

   Głupi i niedouczony komentarz nie ma miejsca w przestrzeni publicznej. „Do księdza” oznacza po katolicku to samo, co „przez wstawiennictwo księdza”, jak modlitwa „do Matki Bożej”. Tłumacząc nie zmieniałem słów. Ponadto, zawsze modlono się prywatnie przez wstawiennictwo osób zmarłych w opinii świętości. Dopiero potem były beatyfikowane. Lecz dziś kto i kogo się beatyfikuje? Moderniści beatyfikują neobłogosławionych Neokościoła i neoświętych Neokościoła. Dlatego nie można liczyć na prawdziwe beatyfikacje czy kanonizacje, chyba że wykorzystane dla celów nowej religii.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

   • Catolic pisze:

    [prowokatorów się usuwa]

    • Szanowny Panie,

     Głupi i niedouczony komentarz nie ma miejsca w przestrzeni publicznej. Ku temu służyło Oficjum św., ale obowiązkiem każdego chrześcijanina jest czynienie podobnie, dla dobra innych.

     Nowenna jest do Najświętszego Serca Jezusowego i zawiera modlitwę przez wstawiennictwo x. La Praz.

     Proszę mi podać argumenty według których nie wolno modlić się przez wstawiennictwo osoby nie beatyfikowanej czy nie kanonizowanej przez Kościół katolicki (nie soborowy). Może się przekonam.

     Proszę o argumenty, inaczej prowokatorów będę usuwał zupełnie. Pan jest na pierwszym miejscu.

     In Christo Rege,
     Pelagiusz z Asturii

 2. Catolic pisze:

  [prowokatorów się usuwa]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s