J. Eks. x. bp Williamson w Korei

SSPX Korea banner

We wrześniu prawdziwa powaga kryzysu w FSSPX zaczęła do mnie docierać. Skoro przecież kryzys ten obejmuje wszystkie dystrykty bez wyjątku, musi być spowodowany przez jego głowę. Słyszałem wtedy, że nieciekawa sytuacja dotknęła też i Koreę.

Otóż, jak się okazuje, Korea ma się całkiem dobrze i nie wydaje się, by chciała się minimalizować soborowe błędy, podlegać liberalnym przełożonym czy przyłączyć do soborowego Rzymu wraz z Menzingen.  

Gdy spojrzymy na stronę główną Bractwa w Korei, zobaczymy, że ostatni tekst bp Fellaya pochodzi z grudnia 2011, a wszystkie późniejsze są autorstwa x. Chazala czy bp Williamsona. Nie ma chyba oficjalnej strony FSSPX na całym świecie, poza koreańską, która nie wyrzekłaby się swego oddanego biskupa (podobna sytuacja panuje w Indiach, ale tam strony internetowej nie mają).

Można się było bowiem dowiedzieć, że z końcem maja J. Eks. bp Ryszard Williamson odwiedzi m.in. Koreę Południową, by udzielić sakramentu małżeństwa i bierzmowania (wiadomości). Właśnie pojawiły się filmy z owej wizyty, które warto obejrzeć. Jak zwykle, słowa Ekscelencji są proste, jasne, stanowcze i bezkompromisowe.

Sobota 25 maja 2012 roku. Msza za nowożeńców:

oraz kazanie i ceremonia ślubu:

Niedziela, 26 maja: kazanie z okazji sakramentu bierzmowania:

Oraz kazanie z uroczystości Trójcy Przenajświętszej:

Pelagius Asturiensis

7 comments on “J. Eks. x. bp Williamson w Korei

 1. antoninuspius pisze:

  Wybitny siedemnastowieczny teolog ks. Holzhauser napisał w jednym ze swoich pism że Bóg ma pełne prawo odbierać swoje łaski jednym narodom i przenosić je na inne-pomijając tragiczną historię Izraela dobrym tego przykladem jest protestancka i zamożna północna Europa- tamtejsi władcy i ich poddani wzgardzili Kościołem Rzymskim i przyjęli fałszywe chrześcijaństwo a Pan Bóg przeniósł swe łaski na mieszkających od wieków w cieniu śmierci pogan w Indiach ( św Franciszek Ksawery) i Ameryce ( Guadalupe, o. Las Casas i inni). Podobnie jest i teraz-to przecież w Europie wyprodukowano modernistycznego prekursora Antychrysta za którym podąża zamożna spoleczność German-NeoFSSPX ( lepiej gdyby się nazwali Bractwem ,, blogosławionego” Jana XXIII-to bardziej pasuje do ich duchowości niż postać wielkiego papieża sprzed stu laty). Widzimy że ruchy tradycjonalistyczne i ich laikat są dużo silniejsze na krańcach świata niż w postkatolickiej Europie, w której reszty spustoszenia dokonali menzingenowscy Parteigenossen( nawiasem dodam że Germania przypisuje sobie tak wielką asystencję Ducha Świętego że z domniemanym przywilejem nieomylności każe zwykłym wiernym bezkrytycznie przyjmować posługę księży NovusOrdo-kiedy zaś prosili oni o święcenia sub conditione jedyną odpowiedzią bylo RAUS!!!!- zaś gdyby mogła to wszelkie głosy sprzeciwu w tej kwestii uciszyłaby serią amunicji do czego najlepiej się nadaje).I bardzo dobrze-Azja, Meksyk , Latynosi są bliżej Królestwa Bożego od klerykalnych pracowników pruskiej loży i […]…..

  • Etcetera pisze:

   Karczmarz jak i inne nazwy zawodów – lekarz, dziennikarz, pszczelarz, żołnierz, mistrz-piszemy z „rz” na końcu!!!!

 2. antoninuspius pisze:

  Proponuję zamiast bawić się w belfra i korygować błędy ortograficzne samemu napisać jakiś własny komentarz do obecnej sytuacji. Od wielu dni na tym forum jest pustka a widzę że stronę tę odwiedzają chyba jedynie lojalni inwigilatorzy z ramienia charyzmatycznego przelożonego!

  • Szanowny Panie,

   To tych inwigilatorów musi być dużo, codziennie 200 czy 300 osób odwiedza bloga, a bywa, że i 500 czy 600.
   Najważniejsze jest czytać, czytać, czytać (zakładając, że spełnia się obowiązki stanu i religii), mniej ważne komentować.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s