Karmel św. Józefa z Brilon-Wald. Nowa strona internetowa antyliberalnej Tradycji

karmel_bote_titel_20103

Dla znających język niemiecki wspaniałe wieści z Karmelu św. Józefa w Brilon-Wald. Siostry, które nie chciały przyjąć bp de Galarrety ze względu na jego nowe poglądy w sprawie kompromisu z Rzymem i wskutek nowej linii Menzingen, a zwłaszcza machinacji x. Schmidbergera zerwały swe stosunki z FSSPX i z pomocą wiernego założyły nową stronę internetową.

http://karmelstjosef.wordpress.com/

Wkrótce też rozpoczną internetową sprzedaż szkaplerzy, mantylek („A każda niewiasta modląca się albo prorokująca nie nakrytą głową, sromoci głowę swą…”, I Kor. XI, 5 nn.) i różańców.

Gorąco polecamy tę stronę i zachęcamy do modlitewnego, ale i finansowego wspierania sióstr, które odważnie zdecydowały się nie mieć nic wspólnego z liberalizującym nowym kierunkiem władz FSSPX.

Wszystkie teksty w języku polskim o siostrach karmelitankach można przeczytać tutaj.

Korzystając z okazji, napomnę o malejącym wsparciu modlitewnym dla NeoFSSPX. Dwa jedyne, o ile mi wiadomo, klasztory żeńskie w Niemczech podobnie jak obydwa południowoamerykańskie klasztory męskie zerwały zupełnie stosunki z FSSPX. W Meksyku powstaje klasztor benedyktyński, którego założycielem jest O. Rafał (jego deklaracja). We Francji dominikanie z Avrillé oraz kapucyni z Morgon modlą się przeciwko pojednaniu z Rzymem, dominikanie nadal walczą w swym piśmie Sel de la Terre. Nie jestem pewien jak jest u benedyktynów w Bellaigue oraz u karmelitanek w Quiévrain, ale co do tych ostatnich można mieć nadzieje, skoro ich kapelanem jest x. Eryk Jacquemin, znany nieco w Polsce, gdzie swego czasu pracował, który już w czerwcu ubiegłego roku wyraził się ostro przeciwko nowej oficjalnej polityce FSSPX (tekst w języku francuskim, tłumaczenie na angielski, tłumaczenie na polski w przygotowaniu).

Pelagius Asturiensis

Reklama

3 comments on “Karmel św. Józefa z Brilon-Wald. Nowa strona internetowa antyliberalnej Tradycji

 1. emjot pisze:

  Strona karmelitanek niemieckich z Brilon-Wald jest nieaktywna – można dowiedzieć się dlaczego?

  z Panem Bogiem

  Małgorzata Jasińska

  • Szanowna Pani,

   Nie wiem. Po prostu pewnie zdecydowano o nieafiszowaniu się w Internecie. Jest rzeczywiście różnica między Europą a USA w tym też, że tam wszystkie parafie, klasztory, zgromadzenia, etc. mają swoje strony Internetowe, a w Europie niekoniecznie.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s