Rozwój Oporu w Meksyku i x. Cardozo na Półwyspie Iberyjskim

Wspaniałe wieści dochodzą nas z kraju Cristeros, gdzie Opór wobec nowej linii FSSPX wzmacnia się i rozwija. Wiemy już o powstaniu nowego klasztoru benedyktyńskiego, który zakłada o. Rafał Arízaga (Notka o Kanadzie i nowy benedyktyński klasztor w Meksyku. Ruch Oporu w Ameryce Północnej rośnie). Kilka dni temu trzej kapłani organizującego się Oporu spotkali się w Mieście Meksyk: x. Hugon Ruiz (autor listu do wiernych Miasta Meksyk), x. René Trincado (usunięty z NeoFSSPX 6 marca) i o. Rafał OSB. Dowiadujemy się, że w Meksyku ma wkrótce powstać nowy przeorat dla kapłanów odważnie głoszących Ewangelię Chrystusową bez żadnych kompromisów z prawdziwymi wrogami Kościoła i pomimo nakazów milczenia ze strony swych przełożonych, którzy odeszli już od nieugiętego stanowiska abp Lefebvre’a.

Tres padres de la Resistencia

x. Trincado, x. Ruiz i o. Rafał, trzej odważni duchowni

Padre Trincado

x. Trincado

Padres Ruiz y Arizaga

o. Rafał i x. Ruiz

Nieco więcej informacji o planowanym przeoracie, również sposobność na finansowe wsparcie, oraz o spotkaniu kapłanów na blogu Non possumus Meksyk.

padre Cardozo predicando_a_los_fieles_de_Gran_Canarias

x. Cardozo na Wyspach Kanaryjskich

Jednocześnie x. Cardozo, normalnie pełniący swą posługą kapłańską w Brazylii, kontynuuje swoją podróż po Hiszpanii, Wyspach Kanaryjskich i Portugalii, skąd przekazuje dobre wieści o wiernych świadomych manipulacji i kompromisów Menzingen (Non possumus). Do wiernych Tradycji skierował 13 maja, w rocznicę swego „szczęśliwego wydalenia z sekty Fellaya”, list z Hiszpanii, którego niestety nie mam czasu tłumaczyć. Również na blogu Syllabus errorum można zobaczyć kilka wykładów x. Cardozo z jego wyprawy za Ocean.

Pelagius Asturiensis

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s