Kilka niedawnych kazań „w czas, nie w czas”

Wszystkim polecamy wybór z niedawnych kazań księży otwarcie stawiających opór wobec nowej linii Menzingen, która przemilcza lwy krążące wokoło szukające kogo by pożreć. Ci księża nie mówią o ewentualnych duszpasterskich korzyściach porozumienia z Rzymem (jak po dziś dzień wielu), ani o tym, że nie wolno krytykować papieża, ani nie wzywają do ślepego posłuszeństwa w imię autorytetu…

x. Hewko, 26 kwietnia, w święto Matki Bożej Dobrej Rady:

x. Pfeiffer, Brilon-Wald, Niemcy, 8 maja:

x. Pfeiffer, Mainz, Niemcy, 9 maja

10 maja x. Pfeiffer wygłosił wykład o kryzysie w Bractwie w Monachium. Oprócz licznych wiernych monachijskiego przeoratu obecny był też x. Jasny, FSSPX (albo spisywał, komu odmówić Komunii św., albo chciał się sam przekonać do Ruchu Oporu).

X. Rioult, uroczystość św. Joanny z Arc (we Francji obchodzona w drugą niedzielę maja jako główną patronkę Francji i 30 maja, jak w Kościele powszechnym), 12 maja:

I tych to m.in. księży tzw. Ruchu Oporu oczernia się na różne sposoby.

„Oświadczam się przed Bogiem i Jezusem Chrystusem, który będzie sądził żywe i umarłe przez przyjście jego i królestwo jego: Przepowiadaj słowo, nalegaj w czas, nie w czas, karz, proś, łaj z wszelaką cierpliwością i nauką.  Albowiem będzie czas, gdy zdrowéj nauki nie ścierpią; ale według swoich pożądliwości nagromadzą sobie uczycielów, mając świerzbiące uszy: A od prawdyć słuchanie odwrócą, a ku baśniom się obrócą. Ale ty czuj, we wszystkiem pracuj, sprawuj uczynek Ewangelisty, usługowanie twoje wypełniaj.” (II Tym. IV, 1-5).

Pelagius Asturiensis

5 comments on “Kilka niedawnych kazań „w czas, nie w czas”

 1. antoninuspius pisze:

  A bp Tissier potępił ostatnio tych poczciwych kapłanów-nie wiem czego ekscelencje oczekuje- czy cudu czy konserwowania ślepego posłuszeństwa.Giną niezliczone dusze a Menzingen żyje w samouwielbieniu, potępia tych którzy krytykują ich wygodę i żyje wspomnieniami. Menzingen to eklezjalna forma przedwojennej piłsudczyzny, ich zasada to PO NAS CHOĆBY I POTOP. ONI NIE MAJĄ ŻADNEGO PROGRAMU RATUNKOWEGO DLA KOŚCIOŁA-KONSERWUJĄ TYLKO SYSTEM Z GÓRY SKAZANY NA KLĘSKĘ-DLACZEGO OD 25 LAT NIE DOKONANO ŻADNYCH NOWYCH KONSEKRACJI? CZY BRAKUJE DOBRYCH KANDYDATÓW? KOŚCIÓŁ KATOLICKI WG MENZINGEN TO TWÓR PODOBNY DO PRZEDSIĘBIORSTWA W RECESJI A ONI MAJĄ SWÓJ PROGRAM EKONOMICZNY NA JEGO UZDROWIENIE-sprowadzają go swoją dialektyką do jakiegoś żydowsko-włoskiego wynalazku a ci którzy myślą bardziej konserwatywni lądują w Berezie Kartuskiej czyli na ulicy.Przyjacielami Menzingen nie są żadni szeregowi katolicy tylko najwięksi wrogowie Kościoła a bp Tissier zamiast działać jak stanowczy mężczyzna obdarzony do tego pełnią kapłaństwa woli przypisywać,, trwanie” Bractwa różańcom i Matce Bożej a najlepiej jak struś chować głowę w piasek i zanurzyć się w modlitwie i studiach i wiecznie konserwować swoje życie i wspomnienia.BIERNOŚĆ DROGĄ ANTYCHRYSTA! NIECH KAŻDY PRZESTUDIUJE BIOGRAFIĘ ŚW WINCENTEGO FERRERA!

  • Szanowny Panie,

   Zaiste św. Wincent Ferreriusz jest wzorem duchownego na nasze czasy.
   A swoją drogą, moją osobistą opinią jest to, że bp Fellay śpieszy się do Rzymu, żeby go nie ukarali przy przyszłych konsekracjach. A takie z pewnością będą miały miejsce. Tyle, że obecna władza FSSPX chce tego dokonać za pozwoleniem wroga, czyli Neorzymu. A to nie obędzie się bez konsekwencji.

   Szkoda więc, że do porozumienia nie doszło w ubiegłym roku. Nastąpiłby jasny rozłam, wiadomo byłoby kto jest kto i kto po czyjej stronie stoi, a bp Tissier de Mallerais konsekrowałby tak, jak obiecał to bp Fellayowi, jeśli ten podpisze porozumienie z władzami Neokościoła.

   A na razie czekamy. Czekamy… nie jest ciekawie, to prawda.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

   • antoninuspius pisze:

    MY ŚWIECCY MAMY OD NICH WIĘKSZĄ MIłOŚĆ DO KOŚCIOŁA OD NICH. MOŻE JESTEM NIESKROMNY ALE UWAŻAM ŻE MAMY WIĘKSZĄ ŚWIADOMOŚĆ OD NICH-KAPŁAN MUSI MIEĆ MENTALNOŚĆ WODZA I KOMANDOSA A NIE DYPLOMATY!!! JAKIEKOLWIEK SANKCJE RZYMU ANTYCHRYSTA NIE MAJĄ ŻADNYCH SKUTKÓW W NIEBIE I TO NALEŻY WIEDZIEĆ A BP TISSIER JEST WG MNIE ALBO [… – PA] ALBO [… – PA].PRZEPRASZAM ZA MAłO KOLOKWIALNE WYRAŻENIA ALE TAK NAJPEWNIEJ JEST.

    • Szanowny Panie,

     Niestety, za bp Fellayem wielu postawiło na dyplomację. Wystarczy czytać oficjalne publikacje FSSPX nie tylko za granicą, od kilku lat pisze się inaczej.
     Zrozumie Pan, że wyrażenia usunąłem. Nie wiemy, jak jest dokładnie z bp Tissier de Mallerais, ale przynajmniej łudzi się, jeśli uważa, że wszystko jest w porządku. W ubiegłym przecież roku straszył bp Fellaya, że konsekruje biskupów, jeśli ten dogada się z Rzymem. Uważam, że do porozumienia „jednostronnego” dojdzie, Bractwo zostanie przyjęte przez tego nieobliczalnego biskupa, który nie chce być Papieżem, takie, jakie jest i będzie dalej tak, jak już jest: powolna degeneracja…

     In Christo Rege,
     Pelagiusz z Asturii

    • Roch pisze:

     …RZYMU ANTYCHRYSTA…

     Pan pisze jak wierny czytelnik „Strażnicy”, a kto wie czy nie publicysta, symptomatyczne! A może ma Pan jakiś prywatny w tym interes? Urażona duma, inne źródło finansowania?

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s