Modlitwa za swego duszpasterza i za wszystkich kapłanów

Modlitwa za swego duszpasterza i za wszystkich kapłanów

Kaplan - Posrednik miedzy ludem a Bogiem przódBoski zbawicielu, Jezu Chryste, któryś szczęście i pomyślność Swego św. Kościoła powierzył kapłanom, jako naszym duszpasterzom, z całą gorącością swego serca polecam Ci wszystkie apostolskie potrzeby mego duszpasterza i wszystkich kapłanów. Pozwól im wzrastać coraz więcej w prawdziwej kapłańskiej świętości! Daj im wielkie głębokie i apostolskie serca, pełne świętej miłości ku Tobie i wszystkim powierzonym im duszom, aby sami w Tobie się uświęciwszy, nas wszystkich także uświęcali i do nieba bezpiecznie prowadzili. Zlej na nich wszystkie potrzebne im łaski! Niech w miłości i wierności do św. Kościoła, papieża i biskupów, świecą nam zawsze, słowem i życiem, przykładem wszelkich cnót.

Najmiłościwszy Jezu, błogosław ich kapłańskiej działalności i poświęceniu! Błogosław modlitwom ich i słowom przy ołtarzu i w konfesjonale, na ambonie i w szkole, w stowarzyszeniach i u łoża chorego. Ochraniaj ich i zachowuj od wszelkich niebezpieczeństw ciała i duszy!

Boski Zbawicielu, daj Swemu Kościołowi wielu świętych kapłanów! Wezwij jaknajwięcej pobożnych młodzieńców do stanu kapłańskiego i zakonnego! Wzmacniaj i uświęcaj wszystkich tych, którzy pragną zostać Twymi kapłanami! Amen.

Kto w celu uproszenia powołań kapłańskich lub zakonnych odmówi jakąkolwiek modlitwę zatwierdzoną przez władzę duchowną, ten zyskuje 7 lat i tyleż kwadragen odpustu. Odpust zupełny raz w miesiącu za codzienne odmawianie. Warunki: spowiedź i Komunja św., oraz modlitwa na intencję Ojca św.

Za zezwoleniem Władzy Duchownej

Kaplan - Posrednik miedzy ludem a Bogiem tyl. Modlitwa za swego duszpasterza i za wszystkich kaplanów

Reklamy
This entry was posted in Oratio.

4 comments on “Modlitwa za swego duszpasterza i za wszystkich kapłanów

 1. antoninuspius pisze:

  Dobry i słodki Jezu! Daj nam prawdziwego, katolickiego Twego namiestnika na Piotrowej Katedrze! Niech jego serce będzie odbiciem Twego miłosiernego Serca wobec biednych grzeszników i niech nie zna on najmniejszej litości względem zatwardziałych heretyków! Niech dokona on uroczystego poświęcenia Rosji Twojej Przeczystej Matce a cały jego pontyfikat dobrze przygotuje biedną ludzkość przed strasznymi dniami Antychrysta!

 2. jowram pisze:

  10 maja Żywot świętego Izydora, oracza oraz świętej Marii Toribia, żony św. Izydora
  http://dialogsercamilosci.eu/?p=1575
  Święty Izydor jest miłym obrazem prostaczka wiejskiego, z jego serdeczną dobrocią, dziecięcym zaufaniem w Bogu i skrzętną pracowitością. Piękny ten obraz winien każdego przejąć czcią dla najważniejszego stanu w społeczeństwie. Do stanu tego należeli najczcigodniejsi patriarchowie Starego Zakonu, stan ten Jezus Chrystus wysoko podniósł i nakazał go szanować, kiedy głosząc swoją naukę, brał wzory ze stanu wieśniaczego, mówiąc o rolniku siejącym ziarno, o właścicielu winnicy, o dobrym pasterzu, o bogatym połowie ryb, o skarbie w roli, o kąkolu w pszenicy, o żniwarzach itd. Stan wieśniaka jest też bez wątpienia najszczęśliwszy. Wprawdzie praca jego jest ciężka i odbywa się nieraz wśród słoty, niepogody lub burzy, ale jest zatrudnieniem najzdrowszym. Bez ustanku otacza go przyroda i świeże powietrze

 3. antoninuspius pisze:

  Modlitwy za kapłanów są bardzo ważne, pamiętajmy tylko że chodzi o KAPŁANÓW WAŻNIE WYŚWIĘCONYCH!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s