Wynik procesu x. Salenave

„Ksiądz Salenave odrzuca swój niesprawiedliwy proces…”

„Ksiądz Salenave jednak stawi się na procesie”

Okazuje się, według informacji zamieszczonej na forum Un évêque s’est levé, że przełożony dystryktu Belgii, x. Wailliez, albo się pomylił, albo po prostu skłamał. W imieniu bowiem Menzingen obiecał 15 lutego, że x. Salenave nie zostanie ukarany, jeśli zamknie stronę antimodernisme.info (poprzedniczka obecnej strony La Sapinière). Strona zniknęła następnego dnia. Jednakże, choć nie wykazano mu żadnej obecnej winy w związku z listem 37 kapłanów do bp Fellaya, skazano go na trzy miesiące pozbawienia posługi kapłańskiej za winy wcześniejsze.

Skoro już dwa miesiące odsiedział w Albano Laziale, pozostał mu jeszcze miesiąc, który spędzi w domu. Potem ma być przeniesiony do Szwajcarii.

Oczywiście wyrok nie jest sprawiedliwy, lecz czy x. Salenave się mu podda, jeszcze się okaże.

Arcybiskup Lefebvre nie poddał się niesprawiedliwym wyrokom modernistycznych władz Kościoła i kontynuował dzieło swe w pełnej wolności. Ten bowiem, kto się poddaje modernistycznemu albo liberalnemu autorytetowi, który ma wszelką władzę go zniszczyć, nie będzie jej krytykował. To przełożeni kształtują poddanych, a nie odwrotnie, mawiał również Arcybiskup.

Pelagiusz z Asturii

Reklamy

One comment on “Wynik procesu x. Salenave

  1. antoninuspius pisze:

    A na podstawie którego kodeksu prawa kanonicznego miał mieć miejsce,, proces” tego kapłana- tego jedynego prawdziwego z 1917 czy masońsko-pseudokatolickiego z 1983? Przeprawszam, zapomniełem że Menzingen ma jeszcze kodeks syntetyczny z obydwu wcześniejszych! A czy w tym ,, procesie kanonicznym ” przewidziana była jakaś ekskomunika? I czy biskup pełniący jurysdykcję zastępczą ma jakiekolwiek prawo do nakładania ekskomuniki? I wreszcie czy księża prześladowani przez Menzingen zbiorą się wreszcie na brutalną odwagę i jednogłośnie , publicznie oświadczą że BISKUP FELLAY I JEGO KUMPLE TO MASOŃSCY OKULTYŚCI PROWADZĄCY OD LAT AGENTURALNĄ DZIAŁALNOŚĆ CELEM ZNISZCZENIA OPORU WALKI Z NOWĄ ŚWIATOWĄ RELIGIĄ!!! Tej odwagi życzę wszystkim kapłanom zdrowych resztek FSSPX mającym jeszcze honor i odpowiedzialność!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s