Ksiądz Salenave jednak stawi się na procesie

Jako najnowszy zwrot w sytuacji („Ksiądz Salenave odrzuca swój niesprawiedliwy proces…”), La Sapinière przekazuje nam, że choć x. Salenave rzeczywiście wrócił do Francji, znalazł schronienie w pewnym przeoracie FSSPX, ale trzej współbracia całkowicie przeciwni nowej polityce bp Fellaya przekonali go, by mimo wszystko stawił czoła swemu procesowi, który może być tylko na jego korzyść. „Ten wybór jest może godny pożałowania, ale i szacunku, bowiem argumentom, na które powołali się ci współbracia nie brak trafności”, mówi komunikat La Sapinière. Przyszłość nam pokarze, a proces jest bliski. Będzie miał bowiem miejsce od 2 do 4 maja w przeoracie w Albano Laziale.

x. Salenave potrzebuje bardzo naszych modlitw. Pamiętajmy o nim.

Pelagiusz z Asturii

Reklamy

2 comments on “Ksiądz Salenave jednak stawi się na procesie

 1. Bogusław pisze:

  Jak dla mnie, to wszystko jest niepokojące. Najpierw ksiądz Salenave wystawił się na próbę, chociaż wcale nie musiał, i tej próbie nie sprostał, pisząc list z przeprosinami. Następnie, zamiast skorzystać z danej sobie szansy odzyskania sił dla pracy apostolskiej, znowu uległ ludziom i teraz wystawia się na kolejną próbę, podobną do pierwszej.

  Ale czyż nie należało rozeznać tego po owocach? Jeżeli ten ratunek po pierwszym załamaniu pochodził od Boga, to obecne zawracanie w paszczę lwa nie jest od Boga, niezależnie jak trafne argumenty za tym by stały. Pozostaje przypomnieć: „kto miłuje niebezpieczeństwo, w nim zginie”.

  Oczywiście, mogę się mylić – i oby tak było! Niemniej teraz pozostaje nam już tylko – jak wyżej przypomniał pan Pelagiusz – modlitwa.

  • Szanowny Panie,

   Taka refleksja nasuwa się siłą rzeczy patrzącemu z boku na całą sprawę. Jest to doprawdy niepokojące.

   Trzeba się modlić. Ów „proces” jutro się zaczyna. Ale wątpię, by rzeczywisty winny, który jest jednocześnie sędzią, miał wyrokować sprawiedliwie.

   In Christo Rege,
   Pelagiusz z Asturii

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s