Bp Fellay poprawia Arcybiskupa i Kapitułę z 2006

Przytaczaliśmy już na łamach naszego blogu treść listu powitalnego kapłanów dystryktu Meksyku i Ameryki Południowej z okazji jesiennej wizyty bp Fellaya w Ameryce Południowej. Oto, co między innymi, mimo wszystko, powiedział wówczas Przełożony Generalny FSSPX:

„Warunek [postawiony przez] kapitułę z 2006, który mówił, że nie możemy szukać praktycznego rozwiązania przez rozwiązaniem doktrynalnym w teorii jest bardzo jasny, ale w praktyce jest nie do zastosowania. Co oznacza « rozwiązanie kwestii doktrynalnej »? To się nigdy nie stanie, ponieważ w Kościele wojującym zawsze będą problemy. Dlatego powzięliśmy perspektywę bardziej konkretną, nie różniącą się od pierwszej, ponieważ mówienie, że mamy prawo atakować błędy oznacza, że władza zgadza się, oznacza nawrócenie. To jasne! Oznacza, że głowa nie jest liberalna, ponieważ liberał, modernista, liberał nie może pozwolić, aby się atakowało liberalizm. [Chodzi o] postawienie spraw w sposób bardziej praktyczny. Nie ma fundamentalnej różnicy z pierwszą [perspektywą] (2006), [chyba, że taka, że ta] jest łatwiejsza do zweryfikowania.”

I szukać tu jedności z Arcybiskupem Lefebvrem, szukać… Choć minęło kilka miesięcy od tych słów, wiemy, że wola podporządkowania się modernistycznym władzom w Rzymie wcale nie ustąpiła w kierownictwie FSSPX, u wielu kapłanów i świeckich przywiązanych do FSSPX.

I czy można się dziwić, że kilka dni temu, w kazaniu z okazji udzielania ślubu, pewien niemiecki przeor FSSPX nazwał bp Fellaya zdrajcą (katholisches.info)?

Z języka hiszpańskiego, za Avec l’Immaculée, tłumaczył Pelagius Asturiensis.

Reklamy

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s