Kolejne dowody istnienia „nowej linii Menzingen” w Azji

Dowiadujemy się, że sprzeciw wobec nowej linii Menzingen sięga również aż po Azję. Ostatnie wieści z Zachodu o karmelitankach z Brilon-Wald, które nie chcą się poddać liberalizującemu wpływowi kierownictwa FSSPX z pewnością to kierownictwo zaniepokoiły. Otóż, ich niepokoje zostały z pewnością wielokrotnie pomnożone z powodu wieści ze Wschodu: kilku kapłanów oraz około tysiąca wiernych, trwając wiernie przy Tradycji Kościoła i spuściźnie abp Lefebvre’a przyłączyło się do katolickiego ruchu oporu w Indiach.

Father-Chazal-in-India

Więcej szczegółów, które przekazuje nam x. Franciszek Chazal, można się dowiedzieć na stronie Avec l’Immaculée w języku francuskim, na stronie The Recusant po angielsku, Syllabus errorum po hiszpańsku, a tłumaczenie na język polski niewątpliwie pojawi się wkrótce na stronie Z Niepokalaną (i rzeczywiście pojawiło się: „Wyłaniający się ruch oporu w Indiach”).

Gdzie jest owa jedność, o której się nam mówi od kapituły generalnej z lipca 2012??? Jest to jednoznaczne świadectwo, a raczej dowód tego, że coś takiego, jak „nowa linia Menzingen” istnieje. Czemu się półtora biskupa (jeśli bierzemy pod uwagę cichy sprzeciw bp Tissier de Mallerais), tylu kapłanów, zakonników i zakonnic oraz świeckich sprzeciwia? Wciąż usuwa się wszystkich skądinąd wzorowych kapłanów za najmniejszy wyraz sprzeciwu wobec liberalizmu rozprzestrzeniającego się w FSSPX. Jest to doprawdy nie do zrozumienia.

Jednocześnie, jak gdyby nigdy nic, bp Fellay zapewnia nas o wierności abp Lefebvre’owi, w swym Liście do Przyjaciół i Dobroczyńców nr 80, podczas gdy wiemy, jaką to deklarację doktrynalną przedłożył modernistycznym władzom soborowego Kościoła, której zapowiedzianą publikację z obiecanym „wszystkimi wyjaśnieniami i dokumentami dodatkowymi” obiecano nam na minoną Wielkanoc (według listu x. Thouvenota z 7 marca b.r.).

Pelagius Asturiensis

Reklamy

2 comments on “Kolejne dowody istnienia „nowej linii Menzingen” w Azji

  1. […] Facta, non verba, liczą się bowiem fakty bardziej, niż słowa. Dotychczasowe bowiem owoce nowej polityki Menzingen, podobnie jak liczne owoce ostatniego Soboru, są nader wyraźne i nie pozostawiąją najmniejszej wątpliwości co do ich źródła, a do tego rosną sobie i dziś obficie. Do minionych, mnogich owoców tej nowej linii bp Fellaya i jego ekipy, szantaży sakramentalnych dominikanów i kapucynów z ubiegłego roku, licznych karnych przenosin kapłanów, a nawet usunięć z Bractwa (na czele z jednym z jego biskupów), grożenia wiernym ekskomuniką (raz doprowadzone do skutku), dołączyć można najnowsze wieści sprzed kilku dni: zerwanie niemieckich karmelitanek z Bractwem (ich decyzja, cała historia i odpowiedź na zarzuty x. Schmidbergera) oraz przyłączenie się do katolickiego oporu kilku kapłanów i około tysiąca wiernych w Indiach (więcej na temat: „Kolejne dowody istnienia « nowej linii Menzingen » w Azji”). […]

  2. […] Do wieści, które bp Williamson przywozi zza Atlantyku można dodać ostatnie wieści z Niemiec oraz z Indii. […]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s