Kiedy dojdzie do pojednania z Rzymem? Przypomnienie

marcel-lefebvreGwoli przypomnienia, z dedykacją dla tych wszystkich, którzy mówią o warunkach praktycznego pojednania z modernistycznym Rzymem:

« A kiedy nas pytają, kiedy dojdzie do naszego pojednania z Rzymem, moja odpowiedź jest prosta: „Kiedy Rzym z powrotem wyniesie na tron Naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Nie możemy być jednej myśli z tymi, którzy zdetronizowali Naszego Pana Jezusa Chrystusa. W dniu, kiedy oni uznają Naszego Pana jako Króla ludów i narodów, to nie my będziemy tymi, do których oni powrócą, tylko Kościół katolicki, w którym my zostaniemy. » (abp Marceli Lefebvre, Przemówienie z 8 grudnia 1988 r. we Flavigny-sur-Ozerain, za: Kazania abpa Marcela Lefebvre. Dokumenty, kazania i wytyczne. Dokumentacja historiograficzna, Warszawa 1999, s. 252.)

Czyli nie ma mowy o uzgadnianiu warunków praktycznych, póki Rzym nie nawróci się na zbawienną drogę Tradycji. Jest to prosta, bezpieczna, pewna droga wytyczona przez czcigodnego Arcybiskupa.

Czytajmy Arcybiskupa, zwłaszcza jego pisma po maju 1988, gdy wszystko stało się jasne. Inaczej liberalny świat i zagubieni ludzie dookoła pomogą zapomnieć.

Pelagius Asturiensis

Reklamy

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s