Co władze FSSPX na temat x. Girouarda?

Nasi brytyjscy znajomi zwrócili naszą uwagę na oficjalną reakcję władz FSSPX wobec decyzji x. Patryka Girouarda. Jego deklaracja z Wielkiego Czwartku (tekst tutaj) nad wyraz trafnie ocenia obecną nieszczęsną sytuację w Bractwie.

Oficjalna linia dotycząca x. Girouarda

Oficjalny komunikat kanadyjskiego dystryktu dotyczący x. Girouarda można przeczytać tutaj (polski przekład poniżej – przyp. tłum.).

Prosimy zwrócić uwagę na oficjalne kłamstwo: niegodziwy, zły, uparty i pyszny x. Girouard nawet nie zechciał powiadomić któregokolwiek ze swych przełożonych, że miał jakieś problemy! (Implikacja: „…gdyby to zrobił, rzeczy inaczej by się miały.” Wniosek: „To w całości jego wina; wszystko to jego sprawa, nic nie mająca wspólnego z nami!”)

Dalej czekamy na pierwszy przykład władz FSSPX mówiących prawdę, dlaczego kapłan odchodzi, by przyłączyć się do Oporu. Prześladowanie kapłana jest wystarczająco złe. Kłamanie w tej sprawie wobec całego świata tylko pogarsza sprawę.

Za The Recusant, z języka angielskiego tłumaczył Pelagius Asturiensis. Oto zaś treść komunikatu x. Wegnera, przełożonego kanadyjskiego dystryktu, z Wielkiego Czwartku:

Ksiądz Patryk Girouard, mianowany w naszym przeoracie w Langley (British Columbia) od sierpnia 2009 ogłosił swe natychmiastowe opuszczenie Bractwa Św. Piusa X.

Po powtarzającym się i publicznym krytykowaniu Przełożonego Generalnego Bractwa Św. Piusa X ustnie i na piśmie został mianowany do Siedziby Dystryktu w St. Césaire. Niestety odmówił tego mianowania.

Ksiądz Girouard nie szukał wyjaśnień i nie wyraził swych zmartwień wobec swych przełożonych. To powinień był być pierwszy kontakt nawiązany, jeśli rzeczywiście był on zatroskany przyszłością Bractwa. Przeciwnie, bronił swych prywatnych opinii bez żadnego zważania na swego przełożonego.

W ten Wielki Czwartek powierzamy wszystkich kapłanów waszej modlitwie.

Ksiądz Jürgen Wegner
Przełożony Dystryktu

Za sspx.ca, z języka angielskiego tłumaczył Pelagius Asturiensis.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s