Kolejna oznaka jedności wewnętrzej (nie, to nie dublet)

FSSPX small logoNiedawno temu wspominaliśmy o rozmaitych nieszczęsnych owocach nowej, błędnej polityki Menzingen w kluczowej sprawie relacji z Rzymem (FSSPX a Rzym. Dokąd prowadzi obecna polityka). Jeszcze wczoraj dowiedzieliśmy się o sprawie księdza Hugona Ruiz Vallejo i jego listu do Wiernych Tradycji w Mieście Meksyk, który liczy sobie już kilka dni.

Podobne najnowsze wieści nadeszły z Kanady. Kolej przyszła na księdza Patryka Girouarda,L'abbé Patrick Girouard który również, od wiosny ubiegłego roku, wyraża swój sprzeciw wobec przynoszącej fatalne owoce nowej polityki Menzingen i swoje wsparcie dla wszystkich, którzy stanowią tzw. ruch oporu.

W kazaniu 10 marca x. Girouard wspomniał o najnowszych kilku faktach dotyczących sprzeciwu wobec Menzingen (Karmel św. Józefa, wyrzucenie o. Rafała, list 37 francuskich księży) i wyraził kilka myśli krytycznych na temat preambuły doktrynalnej bp Fellaya, jednoznacznie sugerując, że jest autorem Krótkiej refleksji na temat Preambuły doktrynalnej  (która pojawiła się na stronie La Sapinière, z języku polskim na blogu Z Niepokalaną). Opowiedziawszy o metodach, które Menzingen stosuje wobec niepokornych kapłanów i świeckich na całym świecie, na koniec wyraził świadomość tego, co go będzie czekać za jego publicznie wyrażane opinie. Około połowa wiernych przeoratu, świadoma tego, co się dzieje, wspiera x. Girouarda.

13 marca przełożony dystryktu Kanady zakomunikował mu karne przenosiny z jego przeoratu w Langley do siedziby dystryktu w St. Césaire „aby móc się mu z bliska przyglądać”. Do 24 marca ksiądz miał się tam przenieść.

Nieco więcej informacji w języku angielskim i francuskim można przeczytać na forum Un évêque s’est levé.

Pelagius Asturiensis

Reklamy

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s