„Wybierajcie!” Komentarz Eleison nr CCXCVII (297)

Bp Williamson pondering

Wybierajcie!
J.E. bp Ryszard Williamson
Komentarz Eleison nr CCXCVII (297)
23 marca 2013

Jakie zamieszanie panuje w Kościele i też w świecie! Widzimy, jak jeden za drugim z najlepszych ludzi, pewnie z najlepszymi intencjami, porzuca walkę i podejmuje decyzję nie stawiania już oporu, pójścia z prądem, popłynięcia z nurtem, robienia tego, co wszyscy inni robią. Ale ten prąd pozostaje bezbożny, i jest przez Boga potępiony bez odwołania, ponieważ On nie ulega zmianie. Bez wątpienia wzywa nowego Papieża, by zrobił to, co jest słuszne, ilekolwiek by to kosztowało.

Między 1966 a 1975 wydaje się, że wzywał pewną kobietę we Francji, aby pewien francuski purpurat dostarczył do rąk własnych Pawła VI serię boskich przesłań, nawołujących Papieża, by poprowadził masowe pielgrzymki pokutne do słynnej bazyliki w Vézelay (i, od 1972, by przywrócił Mszę trydencką). Przesłaniom nadano tytuł wielkopostnej pieśni, Parce, Domine, Populo Tuo (Przepuść, Panie, ludowi Twojemu). Nie posiadają oficjalnego zatwierdzenia, ale pasują do Wielkiego Tygodnia. Czytelnicy, którzy zechcą przeczytać te krótkie ustępy mogą osądzić sami, czy brzmią prawdziwie:

16 X 65: Świat stoi na krawędzi katastrofy. Jednakże, rzeczywiście wierz, że modlitewne błaganie kilku pokornych dusz ma wielką moc nad Moim sercem.

3 III 68: Powiedz Ojcu świętemu, by błagalnie zaśpiewał Parce, Domine z ramionami rozciągniętymi w formie krzyża, przed tłumami, które ma zgromadzić w Vézelay.

2 III 70: Jeśli moje wezwanie nie zostanie wysłuchane, wody Mojego gniewu zatopią wszystko. Co za płacz i jęki będą wtedy słyszane, ale będzie za późno.

13 II 71: Powiedz kapłanom, żeby wzywali do modlitwy i pokuty pośród upadającego Chrześcijaństwa (w znaczeniu Christianitas – przyp. tłum.) i by sami dali przykład. Inaczej poleje się krew na francuskiej ziemi. Jeśli zaniechacie kierowania do Mojego Ojca pokornej, skruszonej modlitwy, siłą rzeczy będzie kierowali krzyki przerażenia. Wybierajcie!

25 III 71: Moje małe dzieci, jeśli nie chcecie procesji miłości, będziecie mieli procesje nienawiści. Te właśnie się zaczynają. Czego jeszcze potrzebujecie, by wierzyć Mojemu wezwaniu do was?

28 IV 72: Jeśli nie chcą klękać przed Najświętszym Sakramentem, będą klękać w kopalniach soli!

10 VII 72: Jeśli Papież nie zrobi tego, o co prosiłem, Boża Sprawiedliwość spadnie ciężko na świat, a wy będziecie musieli przejść takie cierpnienia, że gdybyście znali teraz szczegóły, zamarzlibyście z przerażenia.

15 VII 72: Wołam do Moich wiernych dzieci Czy znajdę tylko dezerterów? Gdybyście wiedzieli, Moje dzieci, co was czeka, jakże pośpieszylibyście wypełnić Moje pragnienia. Ale sprawiedliwość wkrótce zostanie wymierzona. Zawołacie do mnie z przerażeniem, ale będzie za późno.

6 XI 72: Gdybym pokazał wam, co was czeka, spędzilibyście całe noce na modlitwie u moich stóp, aby nie dopuścić do tej strasznej kary.

13 VII 73: Świeccy są obecnie nadzieją Kościoła. Módlcie się za waszych niewiernych pasterzy.

2 V 75: W nadchodzących złych czasach, rodziny chrześcijańskie będą musiały się zbierać i obmyślać, jak dbać o potrzeby Moich wiernych kapłanów, którzy będą musieli spełniać swoją posługę w ukryciu… To jest powrót do katakumb. Nie ma innej drogi.

Parce Domine.

Tłumaczył z języka angielskiego Pelagius Asturiensis.

Reklamy

One comment on “„Wybierajcie!” Komentarz Eleison nr CCXCVII (297)

  1. […] Tłumaczył z języka angielskiego Pelagius Asturiensis (pierwotnie na blogu Pelagiusza). […]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s