Uwaga: grozi ekskomuniką!

Non possumus banner

Czytelników mojego blogu ostrzegam, w imieniu Menzingen: czytanie grozi ekskomuniką, ponieważ można się przekonać do zmiany polityki kierownictwa FSSPX wobec modernistycznego Rzymu (to co dopiero pomyśleć o jego autorze!). Otóż, dwoje włoskich wiernych Bractwa, którzy prowadzą blog Non possusumus, zostało telefonicznie „eskomunikowanych” przez x. Petrucciego, przełożonego dystryktu Włoch, 9 marca b.r.

Co dziwne, najpierw niektórzy przełożeni Bractwa dziękują za zniesienie sankcji kanonicznych (a propos abdykacji Benedykta XVI), uznając tym samym błąd abp Lefebvre, gdy ten konsekrował czterech biskupów bez pozwolenia modernistycznego Papieża, a teraz, już wolni od „ekskomunik”, sami ferują wyroki. Wiem zresztą z pierwszej ręki, że przynajmniej jednemu Anglikowi groziła podobna kara ze strony wyższego przełożonego FSSPX (ale nie x. Morgana, to ksiądz o nieugiętych poglądach), ale obiecał on sąd i sprawa ucichła.

Oczywiście Pan Gianluca Cruccas i Pani Anna Rita Onofri nie dali się zastraszyć, ale sięgneli rady kapłana biegłego w prawie kanonicznym. Niestety nie mam czasu tłumaczyć bardzo ciekawego opracowania. Cała sprawa opisana jest na włoskim blogu Non possusumus, a na blogu Z Niepokalaną można przeczytać nieco więcej na temat po polsku.

Przyjaciół z Włoch zapewniamy o modlitwie i wsparciu.

Pelagius Asturiensis

One comment on “Uwaga: grozi ekskomuniką!

  1. […] a nawet usunięć z Bractwa (na czele z jednym z jego biskupów), grożenia wiernym ekskomuniką (raz doprowadzone do skutku), dołączyć można najnowsze wieści sprzed kilku dni: zerwanie niemieckich karmelitanek z […]

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s