Ksiądz Storez o pociągu soborowym

W szeragach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X pozostaje nadal wielu kapłanów przeciwnych porozumieniu z Rzymem w obecnych warunkach (czyli przede wszystkim w sytuacji, gdy w Rzymie panuje herezja modernizmu). Nie wszyscy zostali wyrzuceni, jak kilku Amerykanów na przykład i bp Williamson.

 Zgodnie z dyrektywami Domu Generalnego, w Polsce niestety nie przestrzegano i nie przestrzega się wiernych otwarcie przeciwko niebezpieczeństwu porozumienia z Neorzymem. Niektórzy księża w kazaniach wzywali nawet wiernych do posłuszeństwa (ale komu? Z jakiej racji?).

W listopadowym (2012) numerze 21 Le Belvedère, pisma Przeoratu św. Mikołaja w Nancy, we Francji, znajduje się nad wyraz trafne i odważne „słowo od przeora”, księdza Benedykta Storeza, do niedawna wikarego w paryskim St. Nicolas du Chardonnet. Podajemy tu tłumaczenie tylko ostatniego akapitu artykułu zatytułowanego Semiarianie i semimoderniści:

„Cóż, same iluzje! Modernizm i semimodernizm należą do tej samej rodziny, albowiem płynie w nich ta sama trucizna błędu, trucizna, o której mówił śwęty Pius X, że nie było gorszej. Iść za Soborem zrywającym z przeszłością, czy poszukiwać w tym Soborze rozwiązania w ciągłości z Tradycją, to wciąż robienie z Soboru jego własnej busoli. Sutanna, chorał gregoriański, kadzidło, łacina, to wszystko niczego nie zmieni, póki błędne zasady pozostają. Przypomnijmy sobie lekcje z historii, o papieżu Liberiuszu i świętym Atanazym! Soborowy pociąg nie wyrzekł się swych zasad i dalej jedzie w złym kierunku: aby bronić naszej wiary, nie wolno do niego wchodzić.”

Ksiądz Benedykt Storez

Za Le Belvedère tłumaczył z języka francuskiego Pelagius Asturiensis. Całość w języku polskim można przeczytać na blogu Z Niepokalaną. W tymże samym numerze pisma napisał też, równie jednoznacznie i na temat, ksiądz Olivier Rioult: „Miłość prawdy i nienawiść u świętych”.

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s