Przeciwko modernizmowi i praktycznym porozumieniom z modernistami. Cel tego blogu

Laudetur Iesus Christus!

Don_Pelayo

Przeciwko modernizmowi i praktycznym porozumieniom z modernistami

W sytuacji ewentualnego ponowienia rozmów, „wówczas to ja będę stawiał warunki. Nie zgodzę się już być w sytuacji, w której znajdowaliśmy się podczas rozmów. Koniec z tym! Zadam pytanie na płaszczyźnie doktrynalnej: « Czy zgadzacie się z wielkimi encyklikami wszyskich papieży, którzy was poprzedzili? Czy zgadzacie się z Quanta Cura Piusa IX, Immortale Dei, Libertas Leona XIII, Pascendi Piusa X, Quas Primas Piusa XI, Humani generis Piusa XII? Czy wy jesteście w pełnej komunii z tymi papieżami i ich twierdzeniami? Czy jeszcze przyjmujecie przysięgę antymodernistyczną? Czy zgadzacie się ze społecznym królowaniem Pana Naszego Jezusa Chrystusa? Jeśli nie przyjmujecie doktryny waszych poprzedników rozmawianie jest bezużyteczne. Dopóty, dopóki nie zaakceptujecie zreformowania soboru, biorąc pod uwagę doktrynę tych papieży, którzy was poprzedzili, nie ma możliwości dialogu. To bezużyteczne. » Stanowiska byłyby w ten sposób jaśniejsze.” (abp Marceli Lefebvre, Fideliter nr 66, wrzesień-październik 1988)

Blog ten powstał, aby przyłączyć się do katolickiej walki z modernizmem zaszczepionym w Kościele oraz do międzynarodowego oporu wobec wszelkich prób praktycznego pogodzenia tradycyjnej religii katolickiej z soborową religią człowieka. W sensie ścisłym, będziemy wykazywać, że Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X (FSSPX) idzie drogą ku samozniszczeniu, gdy jego przełożeni próbują pojednać się z modernistami, bez ich uprzedniego porzucenia nowości, błędów, i herezji Soboru Watykańskiego II i reform zainspirowanych jego rewolucyjnym nauczaniem. Gdy Rzym nawróci się na prawdziwą i nieskażoną Wiarę katolicką tzw. problem kanoniczny sam zniknie. Szczególnym zadaniem niniejszego blogu jest publikowanie tekstów, komentarzy własnych i tłumaczeń z języków obcych pokazujących w prawdziwym świetle obecną sytuację w Kościele oraz argumentujących przeciwko wszelkim praktycznym porozumieniom z modernistami. Chodzi o fakty, deklaracje, a nie emocje i plotki.

Stanowisko moje zostało zostało jednoznacznie określone w artykule z 19 marca 2013.

Dwa są konkretne motywy stworzenia niniejszego blogu. Pierwszym jest wyrzucenie (?) najstarszego z biskupów, J. Eks. bp Ryszarda Williamsona, z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, którego był on wiernym członkiem prawie od początku jego istnienia. Drugim jest kazanie o ziarnku gorczycy x. Dawida Hewko z 18 listopada 2012 (tekst kazania tutaj) dotyczące kryzysowej sytuacji zaistniałej w FSSPX wskutek diametralnej zmiany polityki przez jego władze. Od kilku ostatnich lat poszukiwanie zawarcia praktycznego układu z modernistyczną hierarchią wbrew oczywistym i realnym różnicom doktrynalnym będzie stanowiło priorytet, mniej lub bardziej wyraźny, tychże władz. Dało się to we znaki zwłaszcza od marca i kwietnia 2012. Kazanie to tłumaczy także pochodzenie pseudonimu założyciela tego bloga, i.e. Pelagiusz z Asturii (Pelagius Asturiensis).

Zasadniczym tekstem dotyczącym obecnej sytuacji w FSSPX jest Katechizm kryzysu w Bractwie napisany przez kapłana FSSPX.

Podkreślam, że w obecnej trudnej dla katolików sytuacji przede wszystkim należy się modlić i doskonale spełniać swoje obowiązki stanu. Jest to podstawa drogi do nieba, a to jest najważniejsze w tym życiu. Wobec jednak przewrotności wrogów Boga i Jego świętego Kościoła, należy dużo, dużo czytać. Koniecznie antyliberalne encykliki Papieży XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku oraz pisma arcybiskupa Lefebvre’a. W szczególności, każdy katolik powinien znać następujące pozycje:
Syllabus errorum, Piusa IX
Pascendi Dominici gregis, św. Piusa X
Quas primas, Piusa XI
Deklaracja abp Marcelego Lefebvre’a z 21 listopada 1974 roku          
Oni Jego zdetronizowali, x. abp Marceliego Lefebvre’a
Oskarżam Sobór
x. abp Marceliego Lefebvre’a
Liberalizm jest grzechem,
x. Feliksa Sardy y Salvany’ego

Nasi szczególni Patronowie i Przewodnicy:
Najświętsza Dziewica Maryja, Pogromczyni wszystkich herezji
św. Pius V
św. Pius X
abp Marceli Lefebvre
bp Ryszard Williamson

Ponieważ nie dysponuję dużą ilością czasu, więcej tekstów pojawia się na stronie Z Niepokalaną, którą szczególnie polecam. Więcej stron o podobnym profilu w różnych językach można znaleźć tutaj.

Wszystkim zezwalam, za odpowiednim podaniem źródła, na korzystanie z zamieszczonych na tym blogu komentarzy osobistych i tłumaczeń.

Za komentarze czytelników pojawiające się pod artykułami nie odpowiadam.

Pelagius Asturiensis

Kontakt: pelagiusasturiensis@hotmail.com

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s